جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبای سینه ازجراحی های زیبایی برای زنان  است که با انجام این جراحی فرد به سایز دلخواه و فرم مناسب سینه خود دست پیدا می کند شما می توانبد ازجراحی زیبایی سینه برای کوچک کردن سینه و همچنین برای بزرگ کردن سینه ها استفاده کنید. روش هایی که برای جراحی زیبایی  سینه  امروزه توسط پزشکان استفاده می شود بیشتر شامل لیپوساکشن، ایمپلنت و برش سینه است

 

 جراحی زیبایی سینه

دلیل انجام جراحی سینه چیست

همان گونه که می دانید داشتن سینه یکی از ویژه‌ های مهم  برای خانم ها است زیرا سینه در حقیقت مهم‌ترین سمبل زنانگی برای خانم ها محسوب می شود  به همین دلیل خانم ها  برای زیبایی و تناسب اندام  تمایل دارند جراحی زیبایی سینه انجام دهند.

یکی از دلایلی که ممکن است افراد جراحی سینه انجام دهند بزرگ بودن  بیش از اندازه سینه فرد می باشد. این را بدانید که افرادی که سینه های بزرگ  دارند حتما چاق نیستند ودر بیشتراین افراد  بزرگی سینه  به دلیل حساسیت بافت سینه به هورمون‌های جنسی است.

 

باید گفت که یکی از روشهای درمان بزرگی سینه  جراحی زیبایی سینه است که می توان گفت یکی از مؤثر ترین وبهترین روشهای  درمان برای کاهش حجم سینه جراحی سینه است  البته روش‌های درمانی و دارویی نیز برای این روش  وجود دارد که به دلیل عوارض مختلف بیشتر پزشکان آن را توصیه نمی کنند.

 

سینه بزرگ در بیشتر افراد مشکلات جسمی متداولی ایجاد می کند که این مشکلات می تواند به دلیل ایجاد درد در شانه، گردن، وپشت است.

جرااحی زیبایی سینه چیست

 

یکی دیگر از دلایل جراحی افراد رفع مشکل کوچکی بیش از اندازه سینه‌هااست که  به پزشک جراح مراجعه می‌کنند که این افراد می توانند با انجام  تمرینات ورزشی ودر صورت نیازبا انجام روش‌های جراحی سینه مثل پروتز سینه این مشکل را رفع کنند.

جراحی زیبایی سینه روشی است که بیشتر برای بزرگ کردن وکوچک کردن سینه استفاده می شود علاوه بر این از جراحی زیبایی سینه می توان  برای بازسازی و بالا کشیدن سینه ها نیز استفاده کرد

 

 

روشهای انجام جراحی زیبایی سینه

 

برش سینه

برای کوچک کردن سینه ممکن است پزشک شما بر روی سینه شما برش‌های مختلفی ایجاد کند تا چربی اضافه را از این ناحیه تخلیه کند.

به طور معمول هر چقدر سینه فرد بزرگتر باشد و حالت افتادگی وپوست اضافه داشته باشد پزشک شما مجبور می شود  بر روی پوست شما برش وسیع‌تری ایجاد کند در سینه‌های خیلی بزرگ اغلب پزشکان برش هایی دور هاله و برش عمودی زیر هاله و برش افقی در چین زیر سینه ایجاد می کنند.

این نوع جراحی باعث می شود فرد سینه‌هایی کوچک‌تر ، سفت‌تری از قبل داشته باشد برای نتیجه نهایی با توجه به نوع روش جراحی که پزشک برای شما در نظر گرفته است گاهی تا یک سال زمان لازم است.

جراحی زیبایی سینه وایمپانت

ایمپلنت

یکی دیگر از روشهای جراحی زیبایی سینه پزرگ کردن سینه ایمپلنت یا پروتز سینه است که بیشتر برای کوچک کردن سینه افراد استفاده می شوداما باید گفت که روش ایمپلنت  یک روش برای بزرگ کردن سینه‌هایی است که بیش از حد نرمال کوچک هستند.

 

لیپوساکشن

از روش لیپوساکشن درجراحی زیبایی سینه بیشتر برای کوچک کردن سینه استفاده می شود به کمک  لیپوساکشن  سینه های فرد  یا تخلیه چربی اضافه کوچکتر می شود..

به این نکته توجه داشته باشید که با این روش افتادگی سینه شما اصلاح نمی شود وتنها برای افرادی مناسب است که چربی زیادی در سینه های خود دارند در این روش می توانند با تخلیه چربی اضافه سینه کوچکتری داشته باشید  . البته با انجام لیپوساکشن پزشک شما نمی تواند  پیش‌بینی کند  که چه حجمی از سینه کوچک می شود.

 

دلیل افتادگی سینه‌ها چیست

پس اززایمان و شیردهی درسینه بیشتر زنان تغییرات هورمونی اتفاق می افتد که همین امر موجب افتادگی سینه در زنان می شود همچنین  افزایش سن و تغییرات وزن نیز می تواند موجب افتادگی سینه در زنان شود درحقیقت  سینه‌ها ی این افراد  شکل اولیه خودشان را به مرور از دست می‌دهند و سینه های آنها  شل می شوند و سینه ازجای اصلی‌ خود که در برجسته‌ترین قسمت سینه است به سمت پایین کشیده می شود .

 

 

شما برای  درمان افتادگی سینه های خود می توانید  از جراحی زیبایی سینه استفاده  کنید  البته شما به غیر از جراحی زیبایی سینه می توانید با کشیدن پوست سینه خود سینه های خود را خوش فرم و زیبا تر کنید با انجام بالا کشیدن سینه‌های شل شده مجددا شکل گرفته و به سمت بالا کشیده می شوند بدون اینکه در حجم کلی سینه ها تغییری ایجاد شود .

 

دلیل جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه مناسب چه افرادی است

این را بدانید که افرادی که می خواهند جراحی زیبایی سینه انجام دهند باید ازلحاظ سلامتی درسلامت کامل باشند.به عنوان مثال  جراحی زیبایی سینه برای افردی که مشکلاتی قلبی، کبدی ، کلیوی ،دارند عوارضی به همراه دارد این بیماران اگر می خواهند جراحی انجام دهند باید با پزشک خود مشورت کنند در صورتی که پزشک  شما صلاح ببیند می توانند این جراحی را انجام دهند .

 

جراحی زیبایی سینه و کوچک کردن سینه

یکی ازکاربردهای جراحی زیبایی سینه کاهش حجم سینه‌ها ودرحقیقت کوچک کردن سینه هایی که به هر دلیلی بیش از حد بزرگ به نظر می‌ رسند.

این حجم بزرگ سینه در برخی  افراد باعث مشکلاتی مانند درد کمر، شانه درد و یا گردن درد می‌شود. شما با انجام جراحی زیبایی سینه می توانید وزن سینه‌های خود را کاهش دهید وسینه هایی زیبا وخوش فرم داشته باشید.

 

نحوه کوچک کردن سینه

با انجام جراحی کوچک کردن سینه می توانید چربی های اضافی را در این قسمت با جراحی زیبایی سینه کوچک می شود  به طور کلی عمل جراحی زیبایی سینه  با استفاده از یکی از این سه روش انجام می شود :

-برش وارونه T شکل از آرئول به سمت پایین ودر امتداد چین سینه

-برش که در گرداگرد آرئول انجام می‌شود و سپس به سمت چین سینه امتداد پیدا می کند.

 

برش جراحی زیبایی سینه

 

-برشی که به صورت  دایره‌ای ودر اطراف لبه آرئول ایجاد می‌شود.

پزشک  شما هریک از این روشها برحسب نوع بافت و نوع آناتومی بدن بیماربرای شما انتخاب می کند پس ازاینکه هر یک از این برش ها ایجاد شد بافت اضافی سینه برداشته  می شود وبافت باقی‌مانده، د مکان خود تغییرمی یابد . در نهایت، محل برش بسته می‌شود و بانداژ مخصوص بر روی آن قرار داده خواهد شد.

 

 

 

جراحی زیبایی سینه و فرم دهی سینه

یکی از انواع عمل‌های جراحی زیبایی سینه  می‌باشد که طی آن فرم دهی لازم به سینه‌ها داده خواهد شد. اکثراً پیش می‌آید که افرادی به دلیل بالا رفتن سن یا شیر دادن با عوارضی چون افتادگی سینه‌ها روبرو می‌شوند در این مواقع می‌تواند تحت عمل جراحی زیبایی سینه قرار بگیرند و فرم مناسب را به سینه‌های خود بازگردانید.

 

 

 هزینه عمل جراحی زیبایی سینه

هزینه عمل جراحی سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد هرچه سایز سینه فرد بزرگ‌تر باشد زمان بیشتری برای جراحی نیاز خواهد داشت . پس طبیعتا هزینه‌ی آن بیشتر خواهد شد. نوع پروتز و ژل به کار رفته در عمل جراحی سینه هم از عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن است. د.

 

 

 

نکاتی که بیماران در ارتباط با انجام جراحی سینه باید بدانند

-سلامتی عمومی افراد باید در حد قابل قبول و خوب باشد. عمل جراحی سینه برای فردی که مشکلات زمینه‌ای مانند قلبی ، ریوی ، کبدی ، کلیوی ، عصبی روانی دارد و این مشکلات بررسی و کنترل نشده‌اند می‌تواند خطرناک باشد.

-در افراد بالای ۳۵ سال و در صورت وجود سابقه فامیلی یا شخصی در سن پایین‌تر بهتر است قبل از عمل ماموگرافی و یا سونوگرافی سینه انجام پذیرد.

 

جراحی زیبایی سینه

قرص ضد بارداری در فاصله دو هفته قبل تا دو هفته بعد از جراحی سینه باعث مشکل خواهد شد.

-استعمال هر نوع دخانیات برروی کیفیت زخم شما تاثیر منفی خواهد داشت.

-در یک هفته اول بعد از عمل جراحی حرکات بازوها و تنه  شما نباید خیلی شدید و ناگهانی باشد اما محدودیت حرکت وجود ندارد و شما می‌توانید راه بروید و کارهای روزمره را به آرامی انجام ده

 

عوارض احتمالی جراحی زیبایی سینه

اگرچه این یک جراحی زیبایی است، اما ممکن است برای فرد  عوارضی  به همراه داشته باشد این عوارض بیشتر شامل

-درد سینه

-کم شدن حس در سینه ها

-ایجاد بافت زخم وسفت شدن آن در ناحیه اطراف پروتز

-خون­ریزی

-عفونت

 

در صورت انجام پروتز سینه همچنین احتمال پارگی و نشت پروتز نیز وجود دارد.  در صورت پارگی پروتزهای پر شده با آب نمک , مایع درون آن بدون مشکل توسط بدن جذب خواهد شد اما با پارگی سیلیکون ممکن است ژل سیلیکونی در داخل پوشش پروتز بماند و یا به بیرون درز کند.  هنگامی که پروتز آب نمکی پاره شود، کوچک می­شود اما پروتز سیلیکونی هنگام پارگی ممکن است هیچ علامت آشکاری نداشته باشد که به آن پارگی خاموش گفته می­شود.

 

 جراحی سینه

چه زمانی نیاز به جراحی سینه داریم ؟

بعد از بارداری، افزایش یا از دست دادن وزن، پیری طبیعی و وراثت بر روی شکل سینه های شما تاثیر خواهند گذاشت که همین موضوع موجب  آویزان  شدن سینه های شما خواهد شد وفرد احساس می کند به جراحی زیبایی سینه نیاز دارد.

اگر جراح شما فکر می کند که ایمپلنت های سینه، به تنهایی برای رسیدن به فرم و شکل مورد نظر شما بعید باشد. ممکن است از روشهای دیگر جراحی زیبایی سینه کمک بگیرد.

 

 

 

انواع برشها در جراحی زیبایی سینه

۱.برش زیر پستان

۲.برش دور هاله پستان

۳.برش زیر بعل

۴.برش ناف

برای نمونه بهترین روش عمل جراحی پروتز سینه روش چین زیر سینه است. اگر چین زیر پستان وجود ندارد می توان از روش زیر بغل استفاده کرد.

آیا عمل  سینه دردناک است؟


درد در طی عمل جراحی بزرگ کردن سینه تا حدی برای فرد وجود دارد. پيش بيني اينكه شما پس از عمل چقدر درد خواهيد داشت بسيار مشکل است.

 

جراحی سینه

زیرا برخی افراد هستند که این فرایند را  دردناک می دانند، برخي ديگر درد بسیار کمی را بعد از عمل جراحی گزارش مي كنند.

یه عنوان مثال در جراحی پروتز سینه مکان قرار دادن پروتز سینه در ميزان درد اهميت دارد. چانچه پروتز در پشت ماهیچه ی سینه ای قرار داده شود درد بیشتر است چون باید مقداری از ماهیچه بریده شود تا فضایی برای گذاشتن پروتز سینه باز شود. بیشتر زنان میزان متوسطي از درد در پنج روز اول دارند که با مسکن قابل كنترل خواهد بود.

 

 

 

 

آیا می‌توان همزمان با جراحی زیبایی سینه ،ماستکتومی و عمل ترمیم سینه  انجام داد؟

در این باره باید گفت که در لرخی مواقع   خانم ها می‌توانند بازسازی سینه و روش ماستکتومی را همزمان در یک جلسه جراحی انجام دهند.

اما اغلب خانم ها ،در خواست می کنند این  دو جراحی مجزاازهم انجام شود و ترجیح می‌دهند تا  بهبودی  کامل جراحی ماستکتومی و اطمینان از نتایج طبیعی و متعادل شدن سینه‌ها (تا حد امکان)، برای  انجام جراحی ترمیمی صبر کنند.

 

 

کاندید مناسب جراحی زیبایی سینه ترمیمی

خانم هایی که بافت سینه آن ها به دلیل سرطان یا تروما از دست رفته است، می‌توانند جراحی زیبایی سینه ترمیمی را برای بازسازی  سینه‌ها و بازگشت  اعتماد به نفس خود انجام دهند.

البته خانم ها باید به این نکته توجه داشته باشند که نتایج حاصل از این جراحی زیبایی سینه می‌تواند بر اساس میزان ماستکتومی و مقدار بافت سینه باقی بمانده و همچنین عوامل دیگری تاثیر گذار نباشد.

 

 

همچنین خانم ها باید در نظر داشته باشند که با جراحی زیبایی سینه ترمیمی احتمالاً احساس یک سینه طبیعی را نخواهید داشت و امکان داد خطوط برش روی سینه باقی بماند که در طول جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی سینه، پزشک این موضوع و مسائل دیگر را با بیمار مطرح می کند، تا بیمار بتواند به درک روشنی از آنچه که پس از انجام جراحی زیبایی  انتظار دارد برسد

 

 

تغذیه و جراحی زیبایی سینه

-بعد از جراحی سینه  بعد از هوشیاری کامل شما می توانید در ایتدا کمی مایعات بیشتری بنوشید.

-بهترین رژیم  بعد از انجام جراحی  شامل مایعات فراوان، غذای کم حجم و سبک است کهدر فرد احساس نفخ نکند و مواد غذایی که مورد استفاده قرار می دهید باید حاوی پروتئین و ویتامین باشد.

 

-در صورتی که مشکل گو ارشی دارید، پزشک خود را قبل از جراحی مطلع کنید  تا داروهای مناسبی برای شما تجویز شود.

 

 

جراحی زیبایی سینه

– بعد از جراحی باید ازمصرف غذاهای چرب تا جای ممکن خودداری کنید زیرا هضم این غذاها برای شما مشکل ساز خواهد شد.

-تا 48 ساعت بعد از جراحی می توانید از غذا هایی مانند سوپ، آب آناناس، آب پرتقال، آب کرفس و ویتامین ث مصرف کنید. و بعد از این مدت می توانید از رژیم غذایی معمولی استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *