کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو چیست

کاشت مو روشی مناسب بزای افرادی است که دچار ریزشی موشدید شده اند کاشت مو در حقیقت  برداشت ریشه‌های مو از قسمت‌های پرپشت مو و کاشت در قسمت‌های کم پشت است می توان گفت که این روش در حقیقت ساده‌ترین ونتیجه بخش ترین روش  درمانی برای افزایش رشد مومعرفی شده است. در سالهای اخیر روشهای زیادی برای کاشت مو معرفی شده است.

 

 

کاشت مو

 

 

کاشت مو در چه نواحی ازبدن انجام می شود

می توان گفت که ازمزیت‌های مهم عمل کاشت عدم محدودیت در ناحیه کاشت است . کاشت  را می توان در یکی از نواحی زیرانجام داد :

-سر

-کاشت درقسمت سبیل

-کاشت در ناحیه قرار گیری مژه‌ها

-ریش

-ابروها

نواحی هستند که هر یک با توجه به تشخیص متخصص پوست ومو در تهران  قابلیت انجام عمل کاشت را خواهند داشت

 

 

 

انواع روش های کاشت مو

 

ریزش مو و طاسی از مواردی است که اغلب افراد برای درمان آن اقدام می کنند. روش های متفاوتی برای کاشت  و رفع این مشکل وجود دارد.البته هریک از این روشها  هر کدام دارای مزیت ها و معایب است.در اینجا به برخی از رایج ترین روش های کاشت مو که در سالهای اخیرپزشکان مورد استفاده قرار می دهند اشاره شده است.

کاشت مو

روش پانچ برای کاشت  (Punch)

در این روش کاشت موهای مورد استفاده به صورت دسته ای برداشته می شود و در محل مورد نظر با استفاده ازایجاد سوراخ هایی در پوست سر، کاشته می شود. امروزه این روش به دلیل حالت  مصنوعی بودن آن کاربرد چندانی ندارد.

 

 

روش کاشت FUT

در روش کاشت به روش FUT پزشک شما در ابتدا یک نوارکوچک از ناحیه پشت سرشما برمی دارد البته این کارمعمولا تحت بی حسی موضعی برای شما انجام می شود. این مو حاوی 1500 تا 2500 گرافت که هر گرافت در حقیقت شامل 7000 تا 9000 تار مو است.

بعد ازبرداشت محل برداشت بعد از مدتی ترمیم  می شود و چون خط برداشت درمسیررویش موها است محل ترمیم دیده نخواهد شد. سپس گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی توسط پزشک شما جدا شده و آماده جهت کاشت خواهد شد.

می توان گفت که هرواحد فوليکولي سالم پوست سرچند تارمو دارد دراین روش نواري از پوست پشت و پهلوهاي سر شما بيرون می آید بیشتر ازاين دو قسمت ازپوست سر شما در کاشت استفاده می شود زیرا این قسمت از پوست مستعد ريزش مو نمي باشد  این قسمت از محل بخيه شده، سپس نوار جدا شده موقطعه قطعه شده وقطعات حاصله در محل مورد نظركاشت مي شود. در برداشت به شیوه FUT از منطقه ای از سر که ریزش ندارد برداشته می شودوبعد ازکاشت ، موهای کاشته شده دچار ریزش نمی شود.

 

کاشت مو

روش کاشت  FIT

در روش کاشت FIT  معمولاً پزشک موها مورد نظررا ازپشت سر و بالای گوشها انتخاب می کند. بطورتقریبی بسته به نیاز هرفرد 3 الی 5 واحد فولیکولی موجود دربانک مو خارج می شود، وپزشک با به بوجود آوردن شکاف های ریزاین گرافت ها را در ناحیه مورد نظر پیوند می زند. از برخی جهات روش کاشت  FIT مانند روش FUT است.

در اين روش کاشت  فرد نياز به بستري شدن ندارد. و بعد ازپيوند مو نیازی به ویزیت مو به واسطه سرپايي بودن عمل وسهولت انجام وهمین طورمراقبت ها الزامي ندارد .این نکته را بدانید که انجام پيوند درروش FIT کاملا سرپايي وبا بي حسي موضعي مي شود.

دراین روش کاشت  به دليل اينکه تعداد واحدهاي مو درمقايسه با روش های دیگر جراحی معمولا تا سه برابر بيشتر قابل برداشت است . پزشک يک تا دو روز زمان لازم دارد تا عمل پيوند را به صورت کامل انجام دهد . البته دراین نوع کاشت مواستراحت و زمان هاي لازم را بين مراحل مختلف کاشت،به بیمار می دهند تا انجام اين روش خسته کننده نباشد.

 

 

 

روش کاشت مو SUT

کاشت مو به روش SUT نسبت به روش کاشت  FIT و FUT، روشی به روزتر و جدیدتری است. در کاشت به روش SUT تمامی مراحل کاشت  در یک جلسه برای افراد  انجام می‌گیرد حال‌ آنکه در روش‌های کاشت FUT و FIT حداقل شما در چند جلسه پشت سرهم باید این نوع کاشت را انجام دهید

یکی از مزیت های مهمی که می توان برای کاشت  به روش SUT بیان کرد این است که تمامی مراحل برداشت گرافت‌ها از ناحیه مو برای کاشت تا مرحله پیوند با دستگاه‌های تمام اتوماتیک و زیر نظر متخصصین پوست ومو  انجام می‌پذیرد. در حالی که کاشت  به روش FIT و FUT تمام مراحل برداشت و کاشت توسط انسان صورت می‌گیرد و تمامی مراحل آن توسط تکنسین‌ها انجام می‌پذیرد

مهمترین مزیت دیگر روش کاشت  SUT تراکم بالای کاشت در این روش است که به نسبت سایرروش‌ها تراکم بیشتری دارد . همچنین فرد دوره نقاهت بعد از انجام کاشت  را ندارد و فرد پس از این عمل به زندگی عادی خود بدون دوره نقاهت باز خواهد گشت.

کاشت مو

 

روش کاشت مو FUE

روش کاشت FUE از روش های جدید کاشت  است حتی می توان گفت که ، به نوعی این روش تکامل یافته روش‌های قدیمی مانند روش FUT است.

 

در این روش پزشک لایه رویی پوست سرتان را با ظرافت بسيار بالايی از پشت سر برمی دارد بطوری كه هیچ گونه آسیبی به پوست، گوشت، عصب‌ها وارد نمی شود . از مزیت‌های مهم این روش به بجا نماندن خط اسکار پشت سر فرد است و همچنین این زوش  بدون درد و عوارض ميباشد این تكنيك مناسب افرادی است که بانک موی کمی دارند و وسعت ريزش زيادي دارند

 

روش کاشت مو ترکیبی

در کاشت ترکیبی پزشک از هر دو روش   FUT ،   FIT برای کاشت استفاده می کند. کاشت مو ترکیبی معمولا  طی دو روز انجام می شود، و درهر روز یک قمست مورد نظر پیوند مو می شود، بدین گونه حداکثر تراکم مو درسریعترین زمان ممکن انجام می شود.

چون در روش ترکیبی از هر دو روش کاشت  استفاده می شود در نتیجه این روش استفاده بهینه از بانک موی سرخواهد داشت. در روش ترکیبی به دلیل  استفاده از هر دوروش FIT و FUT تقریبا تمامی نواحی طاسی سر پوشش خواهد شد و تراکم موها تا حد طبیعی افزایش خواهد یافت.

 

کاشت مو

در این روش  2تا 3 برابر بیش از دیگر روش ها گرافت مو برای بیماران پیوند زده می شود. روش ترکیبی بیشتر برای افرادی مناسب است که تراکم زیاد مو را درمدت زمان کوتاه و خیلی سریع خواستار هستند.

درروش کاشت ترکیبی، موهای که کیفیت لازم را دارند در قسمت جلوی سر وموهایی که کیفیت کمتری دارند در قسمتهای بالا و پشت سر پیوند زده می شوند. این روش باعث می شود که نتایج طبیعی برای بیمار همراه داشته باشند.

در هر سه روش کاشت 2 الی 3 ماه پس از کاشت ، مو شروع به رشد می کند و پس از گذشت یکسال مو به طور کامل رشد خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *