کاشت موبه روش FIT

کاشت موبه روش FIT

کاشت موبه روش  FIT

کاشت موبه روش  FIT از روش های کاشت مو  است که  طزفداران خود را دارد د این روش کاشت مو گرافت های مو به صورت گروهی و یا دانه ای از پشت سر بیمار برداشته می شود.

البته پزشک برای  این کار ازهولدرهای دستی برای فرد کمک می گیرد وهیچگونه جراحی در این روش وجود ندارد. بلکه فرآیند کاشت به صورت کاملا سرپایی و با روش بی حسی برای فرد انجام می شود.

 

 

 

کاشت موبه روش FIT

از آنجا که پزشک در این روش تعداد زیادی می کارد ، بنابراین پیوند مو درروش  FIT در چندین جلسه صورت می گیرد. لازم به ذکر است که موها تقریبا پس از گذشت دو ماه شروع به ریزش کرده و به جای آنها موهای جدید رشد می کند.

 

مزایای انجام کاشت موبه روش  FIT

یکی از مزیت های  کاشت موبه روش  FIT در این است که افرادی که تمایل به انجام دادن جراحی ندارند ،و یا باقی ماندن جوشگاه و یا کم بودن مساحت  منطقه ی دهنده ی پیوند روش مناسبی است .

همچنین انجام این روش برای افرادی که تراکم موی ناحیه دهنده ی پیوندشان کم می باشد،دارای خونريزي بسيار كمی میباشد روش مناسبی محسوب می شود

از مزایای روش FIT می توان به این اشاره کرد که در محل برداشت مو اثری ازانجام عمل کاشت مو نمی باشد. اما اگر پس از این عمل موهای خود را به طور کامل بتراشید، اسکار های نقطه ای مشخص خواهند شد.

 

همچنین عدم باقی ماندن اسکارهای خطی در محل برداشت مو، بهبود سریعتر محل برداشت مو نسبت به روش های سنتی کاشت مو و درد کمتر نسبت به سایر روش ها از دیگر مزایای روش کاشت مو FIT است. در این روش شما می توانید موهای خود را کوتاه کنید بدون اینکه اثر کاشت مو برای فرد مشخص باشد.

 

کاشت موبه روش  FIT

 

کاشت موبه روش  FIT چگونه است

در این روش پس ازاینکه موها ی فرد با ماشین کوتاه شد قسمت برداشت موها از بانک مو علامت گذاری می شود موهای بانک مو معمولا ازموهای  پشت سرکه مقاوم ترهستند  استفاده می شود.

پزشک  خط موی جدید برای بیمار مشخص می کند وهر چقدر این خط مو به درستی  توسط متخصصین کلینیک زیبایی طراحی شود نتیجه کاشت مو طبیعی تربرای فرد خواهد بود.

بعد از این که خط مو مشخص شد پوست سر ضد عفونی می شود و با لیدوکایین بی حسی موضعی برای وی انجام میگیرد و پیوند مو برای فرد آغاز می گردد.

سیس توسط  پانچ های کوچک و با استفاده از عینک هایی که بزرگ نمایی انجام می دهند برداشت موها از بانک موبرای فرد  آغاز می شود .پانچ ها در این حالت حرکت چرخشی دارند و وارد زیر پوست می شود و به قسمت پیاز مو آسیبی وارد نمی کند و بدون اینکه  لطمه وارد کنند  خارج می شوند. پشت سرفرد پانسمان می شود و فولیکول ها در ظرف های مخصوص در کلینیک زیبایی نگه داری خواهند شد.

بعد از بی حسی در  مناطق طاسی با استفاده از تیغ های مخصوص سوراخ هایی ایجاد می شود که این شکاف ها به اندازه یک تا دو میلی مترمی باشند. در نهایت گرافت های مو تک به تک وارد سوراخ ها می شود در این مرحله باید ریشه مومرطوب نگه داشته شود تا آسیبی به آنها وارد نشود.

کاشت موبه روش  FIT

کاشت موی طبیعی به روش   کاشت موبه روش  FIT

 

بر خلاف روش دیگر ، در کاشت موبه روش  FIT پشت و بغل سرفرد تراشیده می شور . در این روش از یک سوزن گرد باریک با قطر ۰٫۸-۱ میلی متر به نام پانچ برای برداشت واحدهای فولیکولی در محل اهدا کننده استفاده می شود که در نتیجه اسکار های نقطه ای در سر فرد  به جا می گذارد.

 

از مزیت ها وهمچنین ویژگی های مهم  این روش  این است که فرد نیازی به جراحی نخواهد داشت ودر حقیقت یک روش غیرجراحی برای فرد محسوب خواهد شد .

دراین شیوه یک دستگاه ظریفی بصورت تک تک مورا از بانک موی شخص بیمار برداشت می کند . بعد از آن نقاط طاس وسط یا جلو سر که کامل با انجام عملیات بی حسی شده است شکاف های خیلی ظریف و باریکی ایجاد  می کندکه موهای برداشته شده را در آن شکاف ها می کارند. پس از اتمام کار سر بیمار پانسمان می شود.

 

مراحل رشد موهای کاشته شده

مراحل رشد موهای کاشته شده معمولاً از همان روز کاشت آغاز می شود و موها  شروع به رشد می کنند و سپس بعد  از حدود بیست روز از کاشت مو شروع به ریزش می کنند.

و تا مدت سه ماه این ریزش ادامه دارد، از سه ماه بعد از کاشت مجدداً گرافتها تار موی جدید رشد می کنند. و در آخر مدت 6 الی 9 ماه طول می کشد تا همه تراکم کاشت شده رشد کنند. پس از پایان عمل داروهای لازم جهت تقویت و رشد موها توسط پزشک جهت بیمار تجویز می شود.

کاشت موبه روش  FIT

 

چه تعداد گرافت یا تار مو کاشت موبه روش  FIT کاشته می شود؟

تعداد گرافت ها بیشتر به موی  بیمار بستگی دارد یعنی به کیفیت و کمیت موهای پشت سر وابسته است. اگر موهای پشت سر پرپشت باشد، ۱۵۰۰-۲۵۰۰ گرافت (۶۰۰۰-۴۰۰۰ تار مو) می توان برداشت و در ناحیه طاسی کاشته شود .

می توان نیمی از فولیکول های دور سر یک شخص را در این روش  برداشت  کرد بدون اینکه پشت سر کم حجم شود ولی زیاده روی در برداشت موها باعث کم پشتی پشت سر می شود که اصلا زیبا نمی باشد. و باعث ناهماهنگی در موی سر م یشود.

 

کاشت موبه روش  FIT مناسب چه کسانی است

-افرادی  که ریزش موی هورمونی و یا ژنتیکی دارند و موهای خود را به طور کامل از دست نداده اند .

-همچنین این روش کاشت مو برای خانم هایی که در قسمت جلوی سر موهای نازک و کم پشتی دارند، ولی در قسمت پشت سر تراکم موها برای کاشت مو به اندازه کافی ندارندیک  روش مناسب است

-کسانی که کاشت مو با روش FUT انجام داده اند و بعد از گذشت مدتی موهایشان حالت غیر طبیعی به خود گرفته است.

 

کاشت موبه روش  FIT

هزینه کاشت موبه روش  FIT

هزینه‌ی کلی کاشت موبه روش  FIT بیشتر شامل هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی، دستمزد جراح، داروها و یا ابزار‌های  مصرف شده و خدمات مراقبتی از بیمار می‌باشد. همچنین  برای کاشت مو هزینه‌ی آن شامل آزمایشات خون قبل از کاشت مو، جلسات درمان با فاکتور رشد و همچنین بسته مخصوص مراقبت‌های بعد از جراحی می‌ باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *