لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه یکی از روشهای جوانسازی سینه می باشد که طی  انجام آن پوست اضافی در قسمت سینه برداشته می شود و بافت آن به اطراف کشیده می شود و ظاهر جدیدی به آن داده می شود به این ترتیب خطوط سینه ها نیز  مشخص می گردد.

 

لیفت سینه

 

لیفت که برای جوانسازی سینه  انجام می شود برای کسانی که درطول زمان به هر دلیلی دچار تغییراتی در شکل سفت سینه ها شده است و سینه شکل خود را از دست داده اند.

این تغییرات که بیشتر به دلیل بارداری،شیردهی ، تغییرات در وزن افراد ،افزایش سن ، وراثت ایجاد می شود.

چه کسانی مناسب لیفت  هستند

لیفت سینه  بر سایز سینه ها و شکل گرد بخش بالایی سینه هاتاثیر گذار نیست . اگر فردی بخواهد  تنها سینه های آنها پرتر باشد گزینه لیفت  روش مناسبی است اگرفردی سینه های کوچکی دارد با  لیفت سایز سینه ها ی خود را کاهش می دهد.

 

 

یکی از گزینه های مناسب برای انجام لیفت سینه  افرادی هستند که  از لحاظ فیزیکی سالم هستند و وزن ثابت نیز در یک دوره داشته اند این افراد برای لیفت  نباید از سیگار استفاده کنند.

 

 

همچنین افرادی که احساس آویزان بودن در سینه را دارند،ویا سینه های آنها شکل کشیده دارند با انجام لیفت می توانید به بازگشت شکل آن کمک کند.

 

نوک سینه افرادی که مناسب لیفت  هستند به سمت پایین متمایل شده است . شما با لیفت می توانید  تا حد زیادی آن ها را به وضعیت نرمال برگردانید.

 

 

 

لیفت سینه چیست

 

 

 

اگر پوست اطراف سینه  شما شل شده باشد و نواحی تیره اطراف نوک سینه ازحد طبیعی بزرگ شده باشد می تواند ازلیفت  استفاده کند ودرصورتی که یکی از سینه ها شما از دیگری  کوچک تر باشد می توانید با انجام لیفت آن را برطرف کنید.

 

 

 

نحوه انجام جراحی لیفت برای سینه چگونه است

 

برای انجام جراحی لیفت پزشک ازبرش ها و تکنیک های استفاده می کند. قبل از هر کاری پزشک به کمک

داروهای بیهوشی مانند  آرام بخش های وریدی و بیهوشی عمومی شما را بیهوش می کند.

بعد از بیهوشی کامل برش لازم را درسینه شما ایجاد می کند.پزشک شما برش از سینه شما را معمولا به سه صورت انجام می دهد.

 

برش دورناحیه تیره نوک پستان،به صورت عمودی و رو به پایین از بخش تیره اطراف نوک پستان به سمت چین های سینه انجام می شود، همچنین برش می تواند از اطراف ناحیه تیره نوک پستان به صورت عمودی پایین و سپس به صورت افقی به طرفین سینه ها انجام شود.

 

 

 

 

 

بعداز ایجاد برش روی سینه بافت سینه شما کشیده می شود و شکل دوباره به خود می گیرد به نحوی که برجستگی و سفتی شکل بهتری به خود می گیرد ونوک سینه ونواحی تیره اطراف سینه دوباره به حالت طبیعی فرم قبل خود باز می گردد.ودرصورت نیاز نواحی  بزرگ شده وقسمت تیره نوک پستان کاهش می یابد.

 

 

مرحله آخر نواحی برش داده شده  بعد از این که سینه ها شکل گرفتن و پوست اضافی آن برداشته شد، شود بسته می گردد.به خاطر داشته باشید که نتایج حاصل از لیفت سینه بعد از اتمام جراحی قابل رویت می باشد.

 

 

 

دوره بهبودی بعد از لیفت

بعد ازلیفت به پایان رسید پانسمانی های توسط پزشک بر  روی نواحی برش داده شده قرار می گیرد که  این پانسمان ها الاستیک هستند وهمچنین شما در دوره نقاهت از  لباس های زیر مخصوص باید استفاده کنید تا تورم به حداقل سینه برسد.

 

 

بعد از جراحی سینه برای مدت کوتاهی یک لوله ای نازک زیر پوست  شما قرار می گیرد تا خون و مایعات اضافی ازطریق لوله جمع آوری شود. احتمالا داروهایی برای عفونت ناشی از زخم جراحی لیفت برای شما تجویز شده است.

 

 

 

 

انواع روش‌های لیفت روی سینه

 

 

 لیفت بدون ایمپلنت

لیفت  بدون ایمپلنت یکی از روشهایی است که از بافت طبیعی سینه ،برای فرم دادن و برجسته کردن سینه‌های بیمار استفاده می شود  .همان گونه که از نام ان پیدا است در حین این عمل از پروتز استفاده نمی شود و تنها از پوست اضافه‌ی سینه برداشته می شود و افتادگی بافت‌های داخلی در صورت اصلاح می شود.

 

 

 لیفت سینه با لیزر

 لیفت  با لیزر

لیفت با لیزر با جراحی لیفت صورت انجام می شود. درهنگام انجام لیفت با لیزر، جراح از لیزربرای  لیفت بافت سینه استفاده می کند.تاثیر لیزر بر بافت سینه به بهتر شدن نتیجه عمل لیفت سینه ها کمک می کند.

 

 

 

مزیت‌های انجام لیفت روی سینه چیست

با انجام لیفت  پستان‌ها در جای مناسب خود و بر روی قفسه سینه بالای قرار می گیرد.

با انجام این عمل سینه های شما شکل سفت و محکمی به خود می گیرد وتغییر شکل داده و جوان‌تر به نظرمی آید.در صورت نیاز می توانید نوک سینه را با این عمل تغییر دهید و حجم سینه را نیز افزایش دهید همچنین با این عمل  در پستان ها تقارن ایجاد می شودوبه یک فرم مناسب به خود می گیرد.

این را بدانید که پزشک شما در صورت نیاز جراحی لیفت را برای شما انجام می دهد. پزشک با معاینه فیزیکی که انجام می دهد تکنیک‌های جراحی مختلفی را ارائه می‌دهد تا شما به بهترین فرم سینه دست یابید.

 

 

عوارض جراحی لیفت سینه چیست

لیفت مانند دیگر جراحی زیبایی  خطرات خود را دارد . اگر این جراحی به وسیله یک جراح ماهر انجام شود ، احتمال عوارض ناشی از این روش کاهش می یابد در اینجا به برخی از خطرات جراحی سینه اشاره شده است

عوارض بیهوشی

تورم لخته خون

امکان بروز عفونت

عدم تقارن سینه

عوارض قلبی یا ریوی

نیاز به جراحی زیبایی مجدد

 

 

 

اقدامات لازم قبل از  لیفت سینه چیست

در زمان آماده سازی برای جراحی  لیفت  ممکن است موارد زیر از شما خواسته شود:

-پزشک از شما می خواهد برخی از آزمایشهای لازم یا ارزشیابی پزشکی را انجام دهید

-در صورت نیز باید از داروهای خاص استفاده کنیدیاداروهایی که در حال حاضر مصرف می کنیدرا تنظیم کنید.

-انجام ماموگرافی قبل و بعد از عمل باعث پیدا کردن هرگونه تغییر در بافت سینه ی شما می شود

-عدم استعمال دخانیات دو هفته قبل از لیفت  الزامی است.

عدم استفاده از آسپیرین و داروهای ضد التهاب یا داروهای گیاهی، به این خاطر که باعث افزایش خونریزی می شوند

لیفت سینه ممکن است در مرکز جراحی، به صورت سرپایی یا در بیمارستان انجام شود.

 

 

 

 

در هنگام مشاوره لیفت سینه چه بپرسیم

در هنگام مشاوره جراحی  لیفت سینه آماده ی صحبت درباره ی موارد زیر باشید:

-اهدافتان رااز جراحی لیفت  برای پزشک خود بگوید.

-شرایط پزشکی، حساسیت دارویی و درمان های پزشکی قبلی خود را توضیح دهیم

-داروها،مکمل های گیاهی و ویتامین هایی که درحال حاضر استفاده می کنید؛ استفاده از الکل، تنباکو و مواد مخدر ،جراحی های قبلیآیا در خانواده سابقه ی سرطان سینه دارید یا خیر

-نتیجه ی ماموگرافی ها

 

 

 

کاندیدای مناسب  لیفت سینه

عمل جراحی لیفت سینه عملی است که به سلیقه وتمایلات شما بستگی دارد. بنابرای  شما باید این عمل را برای خودتان انجام دهید نه برای میل شخص دیگری یا برای گنجاندن خود در هرگونه تصویر ایده آلی این نوع جراحی را انجام دهید.

در صورت داشتن شرایط زیر می توانید کاندیدای عمل جراحی لیفت باشید

-سلامت جسمانی و وزن ثابت داشته باشید

-مصرف سیگار نداشته باشید.

-این که سینه های شما افتاده اند و حالت خود را از دست داده اند آزاردهنده باشد.

-در حالت عادی نوک سینه های شما زیر سینه می افتند

-نوک سینه ی شما به سمت پایین  تمایل دارد.

-پوست شما حالت  کشیده شده است و هاله نوک سینه بزرگ شده است

-یکی از سینه ها از دیگری پایین تر قرار گرفته باشد.

 

 

 

 

 

جراحی  لیفت سینه و بارداری

جراحی لیفت  باید بعد از بارداری وحتی بعداز شیرخوارگی کودک انجام شود

تغییراتی که در ظاهر سینه در دوران شیردهی برای سینه ها اتفاق می افتد می تواند نتایج حاصل لیفت سینه را از بین ببرد.

از دست دادن مشهود وزن بعد از جراحی لیفت سینه می تواند تاثیر منفی بر روی ظاهر سینه های شما بگذارد.

 

نتایج  جراحی لیفت چیست

 

نتایج  حاصل از جراحی لیفت  بعد از عمل برای فرد  قابل مشاهده است . اما اگر شما  نتایج نهایی لیفت را می خواهید باید چند ماه بعد ازعمل صبر کنید . برای حفظ لیفت در طولانی مدت باید وزن بدن خود را حفظ کنید و شیوه زندگی سالم داشته باشید.

 

 

 

 

 

لیفت سینه

 

 

 

 

البته به این نکته را بدانید که عمل لیفت بعد از به دنیا آوردن فرزندان باید انجام شود. زیرا ممکن است که در طول بارداری در پستان های فردتغییراتی ایجاد شوددر نتیجه لیفت  تاثیربرای فرد نخواهد داشت همچنین تغییرات در وزن نیز تاثیر منفی بر ظاهر سینه ها ی افراد می گذارد.

 

 

روش های لیفت سینه و برش های مورد نیاز

به ور کلی هر نوع روش جراحی زخمی به جا خواهد گذاشت. جراح پلاستیک شما با توجه به مهادتی که در این زمینه دارد باید  کمترین برش  را ایجاد کند و آنها را در جایی قرار دهد که دیده نشوند. سه نوع تکنیک با سه نوع برش جهت لیفت سینه وجود دارد. برش ها برای هر نوع لیفت سینه شامل

– برش اطراف آرئول که در امتداد آرئول یا هاله اطراف نوک سینه ایجاد می شود .این برش در مرز بین پوست تیره و روشن قرار می گیرد و مخفی می باشد.

-برش عمودی معمولا از زیر آرئول(هاله اطراف نوک سینه) شروع می شود و به زیر سینه خواهد رسید. برش عمودی معمولا بیشتر مشخص می شود.

– برش افقی در شیار زیر سینه در زیر سینه قرار می گیرد و پنهان می شود. همچنین سینه روی آن رامی پوشاند.

 

چه نوع لیفت سینه  نیاز دارم؟

روش لیفت سینه برای افراد بیشتر به مقدار افتادگی سینه بستگی دارد . به طور کلی سینه های کمتر افتاده نیاز به برش کمتری دارد و سینه هایی که  افتادگی بیشتری دارند نیاز به برش های بیشتری خواهند داشت . پوشیدن هر نوع لباس باعث مخفی شدن این زخم ها خواهد شد.

 

 

 

 

 

لیفت سینه

چرا  جراحی لیفت سینه انجام دهیم؟

با انجام جراحی  لیفت سینه ،سینه های شما حالت زیبا، سفت و محکمتری خواهد داشت . افتادگی سینه یک واقعیت است که زنان با افزایش سن با آن مواجه خواهند شد  و جاذبه آن کاهش می یابد.

 

بسیاری از زنان به دنبال جراحی ترمیم افتادگی سینههستند؛ زیرا آنها می خواهند سینه های شل و افتاده خود را اصلاح کنند و هنگام لباس پوشیدن، احساس بهتری  داشته باشند.

 

بعد ازجراحی می توان شکل زیباتری به سینه ها داد  و ظاهر جوانتر و بهتری  را نشان دهد. آمار اخیر نشان می دهد که در چند سال اخیر عمل لیفت سینه  به یکی از محبوب ترین روش های زیبایی جراحی تبدیل شده است. به جای کاهش سایز سینه، بسیاری از زنان در حال انتخاب لیفت برای درمان افتادگی هستند.

دوران نقاهت لیفت سینه

بلافاصله بعد از انجام لیفت سینه، زخم‌ها شما پانسمان خواهد شد ، تا میزان تورم بعد از جراحی کاهش یابد. ضمناً لوله‌ای کوچک و ظریف، به طور موقت در زیر پوست قرار داده می‌شود تا خون و مایعات اضافی را بمکد.

پس از گذشت حدود سه روز لوله‌ها و پس از دو هفته بخیه‌هابرداشته می‌شوند. در ابتدا سینه‌ها دچار درد و تورم خواهد شد.

تا مدتی جای زخم‌ها  قرمز و متورم‌ خواهد بود، البته این مورد پس از مدتی کاهش می‌یابد. بعد از گذشت حدود یک سال، زخم ها به یکسری خطوط سفید نازک تبدیل خواهند شد که این مورد غیرقابل اجتناب است، به خصوص در اطراف هاله‌ی نوک سینه وجود دارد.

 

 

 

 

 

 

 

اما بهتر است این را بدانید که خط عمودی به دلیل قرار گرفتن در زیر سینه‌ها کمترقابل مشاهده است. با پوشیدن یک سینه‌بند مخصوص طی شبانه روز به مدت شش هفته بعد از عمل، زخم‌ها سریعاً بهبود خواهند یافت.

بیهوشی درلیفت سینه

عمل‌های جراحی سینه، اعم از لیفت سینه یا ماستوپکسی، پروتزپکسی و دیگر عمل‌های زیبایی سینه را معمولاٌ  با تزریق داخل وریدی و یا با بیهوشی انجام می‌دهند، این جراح سینه است که تعیین می‌کند که کدام روش برای شما مناسب تر است.

این را بدانید که لیفت سینه تاثیری در تغییر سایز سینه های شما نخواهد داشت ، بلکه سبب بالا کشیدن سینه‌ها می‌شود، اگر شخص خواهان پروتز گرد و تغییر سایز سینه است، باید از پروتز سینه انجام دهد  .البته هم‌زمان با لیفت سینه می‌توان پروتزسینه  را انجام داد.

اشخاصی که این کار را انجام می‌دهند، سینه های پرتری خواهند داشت. در اشخاصی که به دلیل کاهش وزن شدید یا اضافه وزن شدید دچار تغییراتی در سینه‌ها شده‌اند، پروتزپکسی و لیفت سینه هم‌زمان بسیار کمک‌‎کننده است که ظاهر سینه‌هایشان زیباتر شود.

 

 

 

 

نکاتی در ارتباط با جراحی لیفت سینه

-در صورت نیاز و تایید جراح سینه  لیفت سینه را می توان همزمان با ماموپلاستی یا پروتز سینه نیز انجام داد .

-هزینه این جراحی  پس از بررسی بیمار و میزان افتادگی سینه یعد از جلسه اعلام می شود .
-در صورت بالا بودن مهارت جراح سینه و عدم آسیب رسانی به بافت های سینه ،  منجربه اختلال در شیردهی نمی شود اما برخی اوقات نیاز است که بخش زیادی از سینه برداشته شود و طبیعی است که بانوان دیگر قادر به شیردهی نباشند.

سؤالاتی که باید از جراح لیفت سینه  پرسید

 

شما می توانید در هنگام مشاوره از سؤالات زیر استفاده کنید:

-آیا من فرد مناسبی  برای جراحی لیفت سینه هستم؟

-آیا انتظاراتی که از لیفت سینه دارم منطقی و واقع گرایانه هستند؟

-آیا جای زخم هایم مشخص خواهند بود؟ زخم هایم در کجا قرار خواهند گرفت؟

– چه نوع بیهوشی را به من توصیه می کنید؟

– هزینه های این جراحی چقدر است؟

– برای رسیدن به بهترین نتیجه چه انتظاراتی از من می رود؟

 

 

 

 

 

 

عمل لیفت سینه مناسب تر است یا پروتز سینه؟

بستگی به مشکلی دارد که یک فردبا آن مواجه است می توان  هریک از این روشها را انجام دهید.در صورتی که دچار اضافه پوست یا شلی پوست بعد از بارداری و همچنین افتادگی سینه ها شده اید انجام عمل لیفت بهترین روش است.

در صورتی که فقط کاهش حجم سینه را داشته باشیم و پوست سینه شما شل نشده باشد  پروتز سینه بهترین روش است.پروتز فقط برای حجم دادن سینه استفاده می شود. اگر علاوه بر کاهش حجم غدد شیری، اما درصورتی که دچار شل شدگی پوست شده باشید، علاوه بر پروتز سینه باید لیفت سینه نیز انجام دهید.

 

 

 

 

کسانی که زایمان انجام می دهند و به بچه شیر می دهند بیشتر دچار افتادگی سینه می شوند اما دختران جوانی که زایمان هم نکرده اند ممکن است دچار افتادگی سینه شوند که در این موارد از لیفت پوست سینه برای شکل دادن به فرم سینه ها استفاده می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *