عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه

 عمل پروتز سینه از جراحی های سینه می باشد که امروزه در بینی زنان بسبار رایج شده است.در صورتی که علاقمند به بزرگ کردن سینه  خود هستید نظرجراحان پلاستیک در این باره این است که  پروتز سینه روش رایج و محبوبی برای  بزرگ کردن سینه ها است.

عمل پروتز سینه

برخی از بیماران قبل از انجام جراحی سینه نگران نتیجه عمل پروتز سینه هستند چرا که در صورتی که جراحی با  موفقیت انجام نشود  تبدیل به یک تجربه سخت و تلخ خواهد شد .به همین دلیل انتخاب و پیدا کردن جراح سینه برای انجام عمل پروتز سینه از اهمیت زیادی برخوردار است.

مزیت انجام عمل پروتز سینه

یکی از مزیت های مهم عمل پروتزسینه این است که موجب می شود تا سینه ها به حد مطلوب رسیده  و به حالت خوش فرم در اید.

همچنین می توان با انجام عمل پروتز سینه غیریکنواختی سینه را نیزبا این جراحی  بهبود بخشید.در عمل پروتز سینه، جراح  پروتز را در زیر بافت های نرم سینه قرار می دهد.این پروتز با سیلیکون یا سالین پر می شود.میتوان  هم زمان با لیفت سینه از پروتز سینه نیز استفاده کرد.

نتایج حاصل از عمل  پروتز سینه  چیست

اگر  شرایط زیر را دارید می توانید  از پروتز سینه استفاده کنید

  • بزرگ کردن سینه با عمل پروتز سینه امکان پذیر است.
  • متناسب شدن لباس در تن
  • متناسب کردن اندازه سینه
  • در صورتی که به خاطر بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا پیری ،اندازه سینه کاهش یافته است.
  • بهبود افتادگی سینه در صورت کاهش وزن

جهت انجام عمل پروتز سینه چه شرایطی لازم است

– بیمارباید ازسلامت عمومی برخوردار باشد. قبل از عمل پروتز سینه ،سلامت بیمار توسط پزشک ارزیابی می شود.

-دو هفته قبل ازعمل پروتز سینه ،افراد سیگاری اقدام به ترک سیگار کنند

-بیمارانی که شیردهی دارند،  بعد از پایان شیردهی که سایز واقعی سینه شان مشخص شد و باید تا آن موقع منتظر بمانند.

نحوه انجام عمل پروتز سینه

انواع پروتزهای سینه

پروتز سیلیکونی

پروتز سالین

پروتز سالینی

پروتز سالینی پس ازانکه در داخل سینه فرد  قرارگرفت  با مایع(سرم) پر می شود  و برش کوچکتری برای جاگذاری آن نیاز است و هزینه کمتری هم نیاز دارد.

پروتز سیلیکونی

پروتز های سیلیکونی در عمل پروتز سینه  طبیعی تر دیده می شوند  و مناسب کسانی است که می خواهند پروتز آن ها  احتمال چین خوردگی کمتری داشته باشد. همچنین نسبت به پروتز های سالینی  هزینه بیشتری برای فرد وبرای جاگذاری به برش بزرگ تری نیاز دارند.

هر پروتزی دارای مزایایی است. همچنین  ممکن است عوامل شخصی دیگری را نیز در نظر گرفته شود. همچنین بهتر است بدانید که پروتز سینه ممکن است در طولانی مدت خالی شود. ریسک خالی شدن آن حدود 1 درصد در سال است و در بسیاری از بیماران به مدت 20-10 سال سالم می ماند.

اندازه پروتز سینه را چطور انتخاب کنیم ؟

در زمان مشاوره، جراح به خواسته های بیمار گوش می دهد ، اندازه گیری آناتومیکی سینه را انجام می دهد وسپس اقدام به انتخاب پروتز مناسب می کند. اما در نهایت انتخاب اندازه پروتز سینه یک تصمیم کاملا شخصی توسط بیمار می باشد.

برای اینکه بیمار تصمیم بهتری بگیرد توصیه می شود عکس های زیادی از قبل و بعد عمل پروتز سینه در سسایز های مختلف ببیند  ببیند وآن ها را بررسی کند و  مشاوره های لازم را نیز انجام دهد.

انواع و عمل پروتز سینه

برش های لازم برای انجام پروتز سینه

همان گونه که می دانید هر نوع روش جراحی زخمی از خود به جا می گذارد اما در جراح پلاستیک زخم ها کمتر دیده می شوند. رایج ترین برش برای عمل  پروتز سینه انجام می شود  در چین زیر سینه فرد قرار می گیرد به گونه اب که قابلیت پنهان شدن دارد. هرنوع لباسی زخم ها رامخفی می کند. سایرگزینه ها برای برش جهت گذاشتن پروتز سینه:

-از طریق زیر بغل

-در هاله اطراف نوک سینه

-در صورتی که انجام همزمان لیفت سینه و پروتز سینه ، نیازی به برش اضافی غیر از برش های مورد نیاز جهت لیفت نمی باشد.

 

 

دوره نقاهت عمل پروتز سینه

بهتر است  بیمار بعد از عمل پروتز سینه در منزل خود استراحت کند. او می تواند فعالیت های سبکی مثل مطالعه و  تماشای تلویزیون را انجام دهد اما باید از فعالیت فیزیکی زیاد و سنگین اجتناب کند. به مدت 2-1 هفته فرد در سینه خود احساس گرفتگی و درد می کند که برای تسکین درد برای بیمار دارو تجویز می شود.

بیشتر بیماران  پنج تا هفت روز پس از عمل پروتز سینه به کار باز می گردند. پس از گذشت یک هفته از جراحی بیمار برای ویزیت باید به پزشک مراجعه کنند .تا بخیه ها را بکشد و میزان بهبود را ارزیابی کند. همچنین به بیمار ماساژ پروتز آموزش داده می شود.

بیماران می توانند یک تا دو هفته پس  از عمل پروتز سینه ورزش های سبک رادوباره آغاز کنند . فعالیت سنگین باید در هفته 4-6 بعد از عمل  شروع شود .همچنین بعد ازعمل پروتز سینه عکسهایی از سینه فرد میگیرد.

ممکن است در ابتدا  بیمار احساس کند  سینه هایش بیش از اندازه  بالا و مصنوعی است و احساس  خوبی به آن ها نداشته باشد . اما این امر برای فرد کاملا طبیعی است و پس از  6-3 ماه برطرف  خواهد شد و بیمار کم کم متوجه می شود که سینه هایش شکل و اندازه و موقعیت طبیعی را پیدا کرده اند.

 

مراقبتهای لازم پس از عمل پروتز سینه

– پس از عمل پروتز سینه بیمار باید مراقبت هایی را در این مدت انجام دهد تا بهترین نتیجه را از جراحی سینه بدست آورد رضایت کامل را از جراحی بدست آورد.

عمل پروتز سینه

-بعد از عمل پروتز سینه ، به شما توصیه مب شود از سینه بند طبی استفاده کنید تا از حرکات سینه مانع شود وباعث ثابت نگه داشته شدن بافت سینه ها  شود. همچنین استفاده از سینه بند طبیعی باعث بهبودی سریع پس از جراحی می شود اگر سینه باعث فشار و درد شد باید اقدام به تعویض آن بکنید.

-در این دوران داروهایی که جراح تجویزکرده است را به طور کامل مصرف کنید.

-پس ازعمل  پروتز سینه فعالیت های سنگین انجام ندهید.

-بعد از عمل پروتز سینه در صورت وجود  تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید. همچنین آناناس تازه در روند بهبود کبودی و تورم پس از عمل پروتز سینه  خیلی تاثیر گذار است.

پس از عمل  پروتز سینه به پشت بخوابید و به هیچ وجه پس از جراحی سینه نباید روی شکم بخوابید.

 

 

عمل پروتز سینه چه ضرورتی دارد؟

 

پروتز سینه نوعی  ماده سیلیکونی وژلی نرم و انعطاف‌پذیر شبیه به بافت طبیعی سینه ها است. این ایمپلنت در شکل‌های مختلفی مانند دایره‌ای یا اشکی وجود دارد  بسته به فرم سینه‌های هر فرد و انتظاری که از نتیجه عمل پروتز سینه دارند،تولید می شود.  با ایجاد یک برش کوچک در پوست سینه می‌توان پروتز را درون سینه قرار داد تا شکل سینه تغییر پیدا کند.

 

 

نتیجه عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه، برای بیشتر افراد درد و عوارض چندانی ندارد. برای این جراحی پزشک با ایجاد برش‌هایی در زیر سینه، زیر هاله سینه و یا زیر بغل، پروتز را درون سینه جای‌گذاری می‌کند.

معمولا شش ماه تا یک سال زمان لازم است تا جای برش محو شود. در افرادی که مشکل بهبود جای زخم دارند و به اصطلاح بد زخم هستند، جای عمل به صورت یک خط بسیار کمرنگ باقی خواهد ماند که چندان دیده نمی‌شود.

معمولا بعد از عمل سینه کمی بالا تر از حد دیده می‌شود و حالت طبیعی ندارد. در این حالت جای نگرانی نیست و پس از دو ماه که بیشتر ورم‌ها برطرف خواهد شد، کم کم سینه به سمت پایین می‌آید و فرم طبیعی خود را می‌گیرد.

عمل پروتز سینه

برای رسیدن به سایز مناسب سینه، به توصیه‌های جراح خود بعد از عمل توجه کنید یکی از این موارد  استفاده درست و همیشگی از سوتین طبی تجویز شده است.

عمل پروتز سینه، نتایج سریع، رضایت‌بخش و بدون عوارض جدی برای زیبایی اندام شما خواهد داشت. پس بدون نگرانی می‌توانید از پروتز سینه استفاده کنید.

 

 

کاربرد پروتزهای سینه

به طور کلی انواع جراحی پروتز سینه چه داخلی یا خارجی می‌تواند در افرادی که به هر دلیلی مانند سرطان یا مشکلات پستان مجبور به برداشت بخشی یا تمام قسمت‌های سینه‌ی خود شده‌اند ، به منظور پر کردن جای خالی سینه خود استفاده کنند.

البته برخی افراد هم هستند که به طور مادرزادی فاقد یک سینه هستند یا سینه‌های نامتقارن و با شکل غیر طبیعی دارند که با انجام  جراحی بسیاری از مشکلات ظاهری سینه آنها برطرف می شود.

 

همچنین برای  افرادی که سینه‌های بسیار کوچک دارند این روش مناسب است. این افراد می‌توانند با استفاده از پروتز مصنوعی با روش پر هزینه‌ تر آن یعنی جراحی بزرگ کردن سینه به پستان های خود شکل ایده آلی می دهند.

درصورت تغییر شکل و کاهش حجم پستان پس از زایمان و دوران شیردهی شما می‌توانید  با انجام این جراحی آن را اصلاح کرد. انتخاب نوع پروتز داخلی یا خارجی تا حد زیادی بستگی به میزان مشکلات سینه فرد، انتظارات او از جراحی و تشخیص و صلاح دید جراح پلاستیک دارد.

عمل پروتز سینه

آیا عمل پروتز سینه درد دارد؟

برخی از خانم ها هستند که به علت های مختلف از جمله رشد نکردن کافی سینه ها و افتادگی سینه ها پس از زایمان و شیردهی نیاز به انچام عمل جراجی پروتز سینه دارند.

اگر بیمار دارای سینه های کوچک و شلی هستندپس از عمل پروتز سینه به مدت یک هفته درد خواهند داشت که با استفاده از مسکن های مجاز می توانید این درد را کنترل کند.

افرادی که ماموپلاستی می کنند امکان حامله شدن دارند ولی نمی توانند به بچه شیر بدهند که البته این امر برای همه افراد یکسان نمی باشد،

 

کدام نوع پروتز سینه مناسب من است؟

همان گونه که گفته شد پروتز ها در دو نوع سرم نمکی و سیلیکونی تولید می شوند که تفاوت هایی با یکدیگر دارند اما هردو برای استفاده بسیار مطمئن و مناسب می باشند.

پزشک جراح در جلسه مشاوره با توجه به شرایط و نیاز بیمار نوع پروتز را مشخص می کند. امروزه استفاده از پروتزهای سیلیکونی پرکاربرد تر از پروتزهای سرم نمکی هستند.

 

 

 

نکاتی که باید در مورد عمل پروتز سینه بدانیم

برخی افراد هستند که  با یک بار عمل کردن به نتیجه دلخواه نمی رسند.  در این صورت باید این جراحی را تکرار کنند.

به طورکلی باید گفت که  حدود ۲۵ درصد از زنانی که سینه های خود را پروتز کرده اند، پس از ۱۰ سال نیاز دارند این عمل را تکرار کنند. زیرا این نوع جراحی ها دایمی نیست و به ترمیم نیاز دارند.

بیشتر پروتزها بعد از چند سال شکل و فرم اصلی خود را از دست خواهند داد. عواملی مانند بارداری، اضافه یا کم شدن وزن و فاکتورهای دیگری نیز در تسریع این فرایند تاثیر دارند.

قیمت پروتز سینه ، جراحی پر هزینه ای است  به طور کلی هزینه جانبی این جراحی  متعددمی باشد قیمت تمام شده آن متفاوت از تصور شما است.  البته هزینه ها بر اساس پزشک، بیمار و کشور و شهری که انجام می شود، با هم فرق دارد برخی جراحی ها مدت طولانی تری به مراقبت و تحت نظر بودن نیاز دارند و همین موجب افزایش هزینه ها می شود.

عمل پروتز سینه

سخن آخر

این را بدانید بعد از عمل جراحی سینه های شما تا حدودی ورم کرده و کبود می شوند. این حالت احتمالا بعد از دوتا سه هفته از بین می رود.

گاهی اوقات ورم سینه ممکن است با هم متفاوت باشد. این حالت طبیعی و عادی است و به مرور زمان بر طرف خواهد شد. اگر تفاوت زیادی بین سینهای دو طرف وجود داشته باشد، حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

بعد از پروتز سینه ممکن است به نظر برسد که سینه خیلی در بالا قرار دارد این حالت نیز عادی است. در طی دو ماه اول بعد از عمل جراحی این پروتز های سینه کم کم پائین آمده ودر نتیجه ای اثرات جاذبه ی زمین جای خود را پیدا خواهد کرد و به حالت طببیعی باز می گردند. اگر یک طرف سریعتر از طرف دیگر پائین آمد نیاز نیست که نگران شوید، چون این حالت بعضی اوقات رخ می دهد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *