جراحی پلک چشم

جراحی پلک چشم

جراحی پلک چشم

جراحی پلک چشم یکی از جراحی های زیبایی  برای چشم است جراحی پلک چشم باید توسط جراح زیبایی انجام شود.

همان گونه که می دانید چشم ها در روابط اجتماعی ما  نقش بسیار مهمی ایفا می کنند همچنین چشم ها در ظاهر شما  تاثیر فروانی می گذارد.

 

جراحی پلک چشم

 

با افزایش سن افراد دربیشتر افراد در  اطراف پلک های شماچروک های ریزی به وجود می آید واطراف پوست پلک افراد به مرور زمان شل شده  و حالت افتادگی پیدا می کند.

و همین امر موجب می شود که در برخی افراد در زیر پوست  انها چربی اضافه  جمع شود که این امر در سن فرد  تاثیر می گذارد و او را مسن تر و خسته تر ازسن خود نشان می دهد.

اگر  شما دچارافتادگی پلک هستید و این افتادگی باعث شده است که میدان دید فرد  محدود شود وعملکرد بینایی او دچار مشکل شود بنابراین  بهتر است فرد جراحی پلک چشم  انجام دهد.

انجام جراحی پلک

جراحی پلک  چشم  که نام دیگر ان بلفاروپلاستی است یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی چشم در دنیا می باشد . با انجام جراحی پلک چشم  پزشک شما پوست، چربی اضافی را در این ناحیه برطرف می کند.

وهمچنین می تواند موقعیت قرار گرفتن پلک را با این روش  اصلاح کند و با این جراحی تغییرات اساسی در ظاهر فرد ایجاد می شود و چهره فرد جوانتر و زیباتر به نظر  می اید. نتایج  که از جراحی پلک چشم برای فرد بوجود می آید  تا سال ها و حتی تا آخر عمر باقی خواهد ماند.

 

 

جراحی پلک چشم  مناسب چه کسانی است

عمل پلک برای افرادی مناسب است که حداقل 35 سال سن داشته باشند دارای پف زیر چشم و افتادگی پلک در چشمان خود باشند که هریک از این موارد در زیبایی چهره افراد  تاثیر منفی می گذارد .

همچنین افرا د ی که تمایل دارند این جراحی را انجام دهند باید کاملا سالم و مبتلا به هیچ گونه  بیماری خاصی نباشند.

 

افتادگی جراحی پلک

روش انجام جراحی پلک چشم

پزشک برای انجام عمل پلک  یا بلفاروپلاستی تقریبا یک ساعت  زمان نیاز دارد و اما اگر این جراحی برای پلک پایین  انجام شود تقریبا یک ساعت و نیم  زمان نیاز است .

و این نکته نیز قابل توجه است که پس از به پایان رسیدن جراحی پلک فرد نیازی به بستری شدن  ندارد و قیمت بخیه خورده چشم با یک چسب باریک پوشانده می شود .

جراحی پلک برای تمامی افراد در مطب یا بیمارستان انجام  می شود . بنابراین می توان گفت که عمل پلک در دسته جراحی های سرپایی قرار می گیرد و نیازی نیست فرد در کلینیک بستری شود. جراحی پلک چشم  برای بیشتر افراد با بی حسی موضعی انجام می شود.

 

انواع  روشهای انجام جراحی پلک چشم

شما می توانید جراحی پلک را یه همراه روش های دیگر جراحی مانند لیفت پوست صورت  ،بالا کشیدن ابرو، تزریق بوتاکس  نیزانجامدهید . اما به طور کلی عمل پلک شامل سه  گونه انجام می شود که در زیر به ان اشاره شده است.

 

انواع جراحی پلک چشم

 

جراحی پلک فوقانی

 

در  جراحی پلک فوقانی پزشک  شما تلاش می کند پوست اضافی را از روی پلک فوقانی چشم شما بردارد همچنین با انجام این جراحی کیسه های چربی  که پف چشم را در بالای پلک  به وجود اورده است را برطرف می سازد.

همچنین اگرشما  افتادگی پلک دارید  می توانید با انجام جراحی پلک فوقانی این مشکل به راحتی برطرف می شود.

جراحی پلک چشم

با انجام جراحی پلک چشم شکل و حالت پلک فوقانی تا حد زیادی بهبود می یابد. اگر شما در این ناحیه از چشم خود پوست اضافه یا افتادگی پلک دارید ودردید شما محدودیت هایی به دلیل این افتادگی ایجاد شده باشد.

شما با انجام این جراحی این مشکل را به راحتی  برطرف خواهید کرد و این جراحی می تواند  چهره زیبا جوان تر به فرد بدهد. گاهی اوقات عمل پلک به همراه بالا کشیدن ابرو انجام خواهد شد .

 

جراحی پلک پایین

یکی دیگر از جراحی های پلک انجام جراحی پلک پایین برای  تخلیه چربی از پلک پایین است که این چربی باعث پف زیرچشم  شده است ومعمولاً بخشی از پوست پلک پایین درصورت نیاز درحین جراحی پلک پایین برداشته می شود .

 

دلیل انجام جراحی پلک چشم چیست

با افزایش سن افراد در اطراف چشم انها  شل شدگی لایه نگهدارنده ایجاد می شودو همین امر  باعث می شود در زیر چشم پف ایجاد شود که به همین دلیل فرد تمایل دارد جراحی پلک چشم انجام دهد.

 

 

دلیل جراحی پلک چشم

 

 

همچنین  به دلیل تحرک زیاد  عضلات زیر چشم و شل شدن پوست در این قسمت می شود چین و چروک در اطراف چشم افراد زیاد می شود و پف زیر چشم  نیز از دلایل دیگری است که  سب می شود فرد جراحی پلک انجام دهد.

 

 

 

 انجام جراحی پلک چشم چه عوارضی دارد

عمل پلک نیز مانند دیگر جراحی ها عوارضی برای فرد به همراه دارد و ممکن است در این جراحی پس از عمل،  فرد دچار خونریزی شدید شود  ویا ممکن است این جراحی بر عصب بینایی فشار وارد کند و دید شما را کاهش دهد

 

برای اینکه شما دچار چنین عوارض نشوید بهتر است  بعد از جراحی پلک چشم نکات لازم را رعایت کنید .و تا حد ممکن فرد  نباید به هیچ وجه سر خود را خم کند و فعالیت های سنگین بعد از عمل انجام دهد.

 

نحوه انجام جراحی پلک

 

اگر بعد از جراحی درد شدید داشتید  و یا دید بینایی شما کاهش پیدا کرد هر چه سریعتر به پزشک خود اطلاع دهد .

 

هزینه جراحی پلک چشم

هزینه ی جراحی پلک  را نمی توان به طور دقیق بیان کرد و این جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد که هریک می تواند به طور جداگانه درهزینه جراحی تاثیر بگذارد این عوامل شامل

دستمزد جراح پلک چشم

 

یکی از این عواملی که در جراحی چشم تاثیر گذاراست دستمزد پزشک متخصص است  هر چه پزشک متخصص تجربه و مهارت بالاتری در این زمینه داشته باشد هزینه ی جراحی  نیز به همان نسبت بالا می رود .

 

نوع جراحی

نوع جراحی  که پزشک برای شما انجام می دهد بر هزینه جراحی تاثیر می گذارد به عنوان مثال هزینه جراحی پلک بالا در مقایسه با پلک پایین کمتر است و اگر شما دو پلک  را جراحی کنید ، جراحی همزمان هر دو پلک به صرفه تر خواهد بود.

 

 

هزینه جراحی پلک چشم

هزینه اتاق عمل

 

هزینه اتاق عمل نیز بر هزینه جراحی تاثیر گذار است بگذارد هر چقدر امکانات و تجهیزات به اتاق عمل  جراحی پلک چشم بیشتر باشد در هزینه ی بالاتری برای فرد به همراه دارد به گونه ای که هر چه امکانات کلینیک پیشرفته تر باشد ، هزینه ی جراحی  نیزبالاتر خواهد رفت .

 

میزان گستردگی جراحی در هزینه جراحی تاثیر گذار است جراحی پلک چشم برای برخی افراد چندین  جراحی برروی پلک فرد انجام می شود هر چه گستردگی جراحی بیشتر باشد ، هزینه نهایی عمل بالاتر خواهد بود.

 

دوران نقاهت  جراحی پلک چشم

دوره نقاهت جراحی پلک چشم مدت زمان کوتاهی است .بخيه‌هایی که  در جراحي پلك  مورد استفاده قرار می گیرد معمولااز  نخ‌هاي قابل جذب بوده و نياز به كشيدن  بخیه نخواهید داشت . در صورت نیاز به بستری بيمارممكن است از نصف روز تا حداكثر يك شب متغير باشد.

علاوه براين بعد از جراحي، بيمارمی تواند چشم‌هايش را به راحتی باز کند و فقط ممكن است  چند روز ورم و كبودي دور چشم  شما وجود داشته باشد، بنابراين برای بهیودی نیاز است یک یا  دو روز در منزل استراحت كنید. استفاده از كمپرس يخ نيز بايد بلافاصله بعد از عمل شروع شود برای رفع کیودی مناسب است.

جراحی پلک چشم

بعد از 48 ساعت می توانید به چشم های خود اب بزنید. همچنين در چند روز اول موقع خوابيدن سر خود را بلند تر از حد معمول قرار دهید .

اگربعد از جراحی احساس درد و ناراحتی داشته باشید ظرف 24 تا 72 ساعت اول برطرف  خواهر شد اما به این نکته توجه کنید بیشتر افرادبعد از جراحی پلک پایین درد ندادند.

. ورم‌هاي شديد و كبودي‌ها معمولا طي دو تا سه هفته اول بعد از جراحی رفع مي‌شوند. ورم‌هاي متوسط نيز بعد از حدود سه ماه در ناحيه پلك و صورت اصلاح مي‌شوند. نتيجه نهايي اعمال جراحي پلك هم معمولا بعد از 6 تا 10 ماه در نظر گرفته مي‌شود.

 

 با استفاده از جراحی  پلک چشم چه مشکلاتی برطرف می شود

همان‌طور که با استفاده از جراحی پلک اگر ، پوست اطراف چشم ا دچار عارضه‌هایی مانند افتادگی و پف شده باشد، می‌توان آن را برطرف کرد ؛ اما پزشک با بررسی پوست پلک بالا و پایین شمارا برای انجام این عمل توسط متخصص راهنمایی خواهد کرد.

جراحی پلک چشم

پوست پلک بالا در بیشتر افراد به دلیل افزایش سن دچار پوست اضافی خواهد شد که به حالت افتادگی بر روی چشم‌ها مانع از دید مناسب و همچنین آسایش در فرد می‌شود. شما با انجام این جراحی می توانید این مشکل را رفع کنید ودید بهتری بعد از جراحی داشته باشید.

در جراحی پلک‌هایی پایینی رایج‌ترین عارضه‌ها که می‌توان با جراحی پلک چشم  آن را برطرف نمود، چین‌وچروک‌هایی ظریف و گاه عمیق و گود و فرورفتگی‌هایی پلک است همچنین بیرون‌زدگی کیست‌های چربی در پلک پایین  نیز با این جراحی برطرف می شود.

مسلماً افرادی که چنین شرایطی  دارند شادابی و زیبایی چهره خود را تا قسمتی از دست خواهد داد و حتی در میزان، اندازه و شرایط دید او نیز مشکلاتی بروز خواهد کرد.

 

جراحی پلک چشم

 

پس از چند هفته از پایان جراحی نتایج حاصل از جراحی  قابل رویت می باشد اما پس از آن، مدت طولانی باقی می مانند. در حقیقت نتایج جراحی پلک بالایی، معمولا 10 تا 15 سال برای بشتر افراد دوام داردو جراحی پلک زیرین به ندرت نیاز به تکرار پیدا می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *