جراحی پف پلک

جراحی پف پلک

جراحی پف پلک

جراحی پف پلک برای افرادی  انجام می شود که پلک چشم آنها همراه با پف است .با افزایش سن افراد در ساختمان پلک‌ برخی افراد ممکن است دچار تغییراتی شود که همین امر باعث می‌شود فرد سنی بالاتر از سن خود داشته باشد وظاهر آنها خسته تر به نظر می آید.

جراحی پف پلک

 جراحی پف پلک  نوعی جراحی زیبایی است که بیشتر برای  اصلاح تغییرات و ایجاد ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر انجام می‌شود. بلفاروپلاستی یا جراحی پف پلک از شایع‌ترین روش‌های جراحی زیبایی می باشد که پزشک شما  پوست، چربی و عضله اضافی در این ناحیه را برمی دارد و ایرادات پف چشم فرد را با این روش برطرف می سازد، که این امر باعث بهبود قابل توجهی در ظاهر فرد شده و چهر های فرد جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد.

افزایش سن وانجام جراحی پف چشم

عمده تغییراتی که ممکن است  بالا رفتن سن در چشم افراد ایجاد شود عبارت است از:

-ایجاد چروک‌های ظریف در اطراف پلک‌

– شل شدن پوست پلک‌ها که در برخی افراد حتی منجر به آویزان شدن پوست لبه پلک می شود.

– چربی اضافه در زیر پوست پلک‌ها تجمع پیدا می کند.

– عضلات پلک‌ها با افزایش سن شل می شود.

-افتادگی پلک یا ابرونیز با افزایش سن مشاهده می شود.

تمام  این تغییرات موجب می شود چهره فرد سال خورده و خسته به نظر برسد و نیاز به انجام جراحی پلک داشته باشد.

جراحی افتادگی پلک پایین

جراحی پلک پایین بیشتر برای افرادی انجام می شود که اغلب کیسه‌های چربی زیر پلک تحتانی آنها دچار  پف کردگی یا پف زیرچشم شده باشد. معمولاً بخشی از پوست پلک تحتانی نیزدر جراحی پلک  برداشته می‌شود. این تغییرات در صورت کلی باعث ایجاد ظاهری جوان‌تر در فرد می‌شود.

جراحی از طریق ملتحمه

افرای که جوان هستند پوستشان خاصیت ارتجاعی کافی را داشته باشد و این ویژگی را از دست نده باشد  است و قوام نسبتاً سفتی در این ناحیه داشته باشند افراد مناسب جراحی پف پلک  هستند . در این روش بدون آن که در پوست تغییری ایجاد شود از طریق برشی در پشت پلک تحتانی (در سمت ملتحمه) کیسه‌های چربی زیر پلک برداشته می‌شود. مزیت این روش آن است که به برش روی پوست نیازی نمیباشد .

نحوه جراحی پف پلک

افراد مناسب جراحی پف پلک

جراحی زیبایی پلک مناسب  افرادی میباشند  که حداقل ۳۵ سال سن داشته باشند وافتادگی پلک یا پف دور چشم موجب ایجاد تغییرات بدی در چهره شان شوند .

برای انجام جراحی پف پلک  فرد باید  دارای سلامتی کامل باشد  و بیماری خاصی در این زمینه نداشته باشد. جراح پف بالای پلک، جراح پف زیر پلک، جراح پف زیر چشم، جراح افتادگی پلک عمل جراحی و نتایج  که به دست می اید داشته باشد.

البته به یاد داشته باشید  که جراحی اصلاحی پلک  بر روی چروک‌های موجود در نواحی پلک، بین ابروها و روی پیشانی تاثیری نمی گذارد.

نتایج حاصل از جراحی پف پلک

بعد از جراحی پلک شما در این ناحیه زخم هایی خواهید داشت و همان گونه که می دانید ترمیم زخم یک عملی است که به مرور زمان برای فرد  اتفاق می افتد .

محل برش معمولاً در بیشتر افراد تا ۶ ماه به رنگ صورتی  خواهد بود و پس از این مدت کم کم به صورت یک خط ظریف سفید در خواهد امد  و بعد از این مدت تقریباً از بین می روند

بهتر است بدانبد که جراح پف چشم، جراح پف بالای پلک، جراح پف زیر پلک، جراح پف زیر چشم، جراح افتادگی پلک و … بعد از جراحی پلک در بیشتر افراد موجب  بهبود میدان دید جانبی ،بالا رفتن اعتماد به نفس در افراد خواهد شد و نتایج حاصل از این جراحی برای سال‌های طولانی باقی می ماند.

عوارض جراحی پف پلک

جراحی شما اگر توسط جراح با تجربه و ماهری انجام شود عوارضی جراحی پلک برای فرد بسیار کم است .البته مثل هر جراحی دیگر احتمال عوارضی مثل عفونت محل زخم یا حساسیت به ماده بیهوشی نیز برای فرد وجود دارد.

با رعایت دستورات پزشک قبل و بعد از عمل جراحی،احتمال ایجاد عوارض را بسیار کم خواهد کرد.برخی از عوارض خفیفی که ممکن است فرد بعد از جراحی پف پلک دچار ان شود عبارتند از:

-دوبینی یا تاری دید گذرا

– تورم در اطراف پلک

جوش‌های سفید کوچک در ناحیه  بخیه‌ها

این عوارض موقتی هستند  و پس از چند هفته کم کم برطرف می‌شوند.

عوارض جراحی پلک

در موارد بسیار نادری ممکن است پس از جراحی پف پلک  فرد دچار  خونریزی های شدیدی شود و با فشار آوردن بر عصب بینایی دید فرد به  شدت و دایمی کاهش یابد. برای پیشگیری از این عارضه فرد باید از خم کردن سر و فعالیت‌های سنگین به طور جدی بپرهیزد و در صورت بروز کاهش دید بینایی به سرعت توسط پزشک معاینه شود.

دستورات پس از عمل جراحی پلک  باید بدانید

-بعد از جراحی پف چشم جای بخیه ها را تا بهبودی آن  با پماد چرب کنبد   و در صورت نیاز چشم پانسمان می‌گردد.

-در صورت احساس تورم ودرد را در چشم هایتان بعد از جراحی این حالت با مصرف مسکن‌های معمولی  می توانید این درد را برطرف کنید.

معمولاً توصیه می‌شود که پس از جراحی پلک  تا چند روز از کمپرس سرد استفاده نمائید و سرتان را تا حد ممکن  بالا نگه دارید (برای خوابیدن هم چند بالش زیر سرتان بگذارید)

این اقدامات به شما کمک می کند تا ورم و کبودی محل عملهرچه سریعتر کاهش یابد. میزان ورم و خون مردگی محل عمل در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

معمولاً ورم و کبودی پس از یک هفته در بیشتر افراد برطرف می شود. یکی دو هفته پس از جراحی پف پلک حالت چسبندگی و تورم خواهید داشت مصرف قطره‌های مناسب برای رفع  این  حالات مناسب است.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

در هفته‌های اول پس از جراحی پف پلک ممکن است ریزش اشک ، حساسیت به نور و تغییرات گذرای بینایی  مانند تاری دید یا دوبینی در فرد  به وجود آید که به تدریج برطرف خواهد شد.

در اخر در ۲-۳ هفته اول لازم است به طور مرتب باید توسط چشم پزشک یا جراح پلک معاینه شوید. بخیه‌ها معمولاً ۴-۵ روز تا یک هفته پس از جراحی پف چشم برداشته خواهند شد پس از برداشتن بخیه‌ها تورم پلک‌ها کم کم فروکش می‌کند و فرد ظاهر بهتری پیدا خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *