جراحی نوک بینی

جراحی نوک بینی

جراحی نوک بینی چیست

جراحی نوک بینی یکی ازجراحی های بینیاست این مشکل بیشتر برای افراد بعد از انجام جراحی بینی اولیه اتفاق می افتدکه این افرادبرای جراحی نوک بینی خود  به پزشک مراجعه می کنند .

امروزه جراحی نوک بینی و همچنین ترمیم نوک بینی به وسیله ی جراحی پلاستیک امکان پذیر است .

 

 

جراحی نوک بینی

چرا جراحی نوک بینی انجام می دهیم

یکی از دلایلی که افراد جراحی نوک بینی  انجام می دهند این است که این عمل موجب سربالا بودن و صاف شدن فرم بینی می شود.

 

اگر قصد انجام جراحی  را دارید بهتر از قبل از جراحی در ابتدا جراح ماهروبا تجربه را در این  زمینه پیدا کنید و قبل از جراحی حتما  نمونه کارهای قبلی وی را مشاهده کنید تا جراح با دیدن بینی شما جراحی درستی را انجام دهد  در انتخاب جراح مناسب دقت کنید  سپس برای جراحی نوک بینی اقدام کنید.

 

 

این جراحی  برای بینی های استخوانی نسبت به انواع بینی ها دیگر بهتر انجام می شود به طور کلی می توان گفت که  افراد با بینی های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست این ناحیه و نرم بودن پره های بینی مناسب جراحی  نوک بینی نیستند.

 

هر گونه تغییر در ساختار نوک بینی  شما نیازبه  روش ها و تکنیک هایی  مختلفی دارد که می تواند نرمی و ضخامت جنس بینی را کاهش دهد.

 

جراحی نوک بینی به چه روشهای انجام می شود

جراحی نوک بینی  را می توان تنها بر روی استخوان بینی ،وسط بینی و تنها برروی غضروف های نوک بینی و بافت نرم بینی  انجام داد.

 

برای انجام این نوع جراحی بینی پزشک ازداخل بینی برش داده می دهد و نخ بخیه های که در داخل بینی استفاده شده است خود به خود  از داخل جذب می شود بعد از جراحی نوک بینی برای بیمار ازتامپون و اتل استفاده می شود.

 

این جراحی  بیشتر برای افرادی انجام می شود که می خواهند به بینی شان فرم بدهند این افراد معمولا دارای بینی افتاده ای هستند جراح تغییرات لازم را دراین نوع جراحی در داخل استخوان و غضروف بینی انجام می دهد. همان گونه که گفته شد  در جراحی نوک بینی بخیه ها از داخل بینی  زده  می شود.

 

 

روشهای جراحی نوک بینی

 

این جراحی در بیشتر مواقع  با بیهوشی عمومی برای افراد  انجام  می شود و مدت زمان لازم برای این جراحی تقریبا 45 دقیقه می باشد ونیاز به استراحت زیادی ندارید و شما می توانید  پس از جراحی کارهای روزانه خود را انجام دهید از مهمترین مزیت های جراحی نوک بینی این است که اثری از بخیه و اسکار در بیرون از بینی  باقی نمی ماند.

آیا می توان جراحی نوک بینی در مطب انجام می شود

برخی افراد تمایل دارند این جراحی  بینی  را به صورت سرپایی و  در مطب انجام دهند .در صورتی که بیشتر پزشکان ترجیح می دهند هرگونه ترمیم بینی و جراحی بینی را در اتاق عمل انجام دهند، زیرا برای انجام جراحی در بیشتر مواقع جراح بینی نیازمند  امکانات بیشتری است که درمطب وجود  ندارد.

افتادگی بینی بدون جراحی امکان پذیر است

درمان افتادگی بینی بدون جراحی که این روزها بسیار در مورد آن می شنوید و تبلیغات زیادی  در داخل سایت ها ویا مجلات تبلیغاتی در این زمینه ممکن است ببینید باید گفت که این گونه تبلیغات واقعی نیستند زیرا درمان افتادگی بینی ، بالا بردن نوک بینی ، کوچک کردن بینی  وهر گونه تغییرات در ساختار بینی نیازبه  عمل جراحی بینی دارد.

 

در حقیقت باید گفت که  هیچ گونه راه حلی برای بالا بردن نوک بینی  به غیر از جراحی برای فرد وجود ندارد شما تنها با انجام جراحی بینی می توانید  به فرم و ساختار دلخواه برسید.

 

 

 

نحوه انجام جراحی نوک بینی

قبل از جراحی نوک بینی چه باید کرد

قبل از جراحی مصرف سیگار و دخانیات  را قطع کنیدو همچنین مصرف مشروبات الکلی را نیز قبل از جراحی نمی توانید مصرف کنید..

قبل از جراحی  آزمایشات لازم را انجام دهید و اگر بیمار خاصی دارید ویا از داروی خاصی استفاده می کنید قبل از جراحی آن را به پزشک خود اطلاع دهید.

همچنین قبل از جراحی نمی توانید از دارو های ضدالتهاب، برخی دارو های گیاهی که سبب خون ریزی در حین عمل می شود  مصرف کید .ممکن است پزشک شما در جلسه مشاوره معاینات فیزیکی را  قبل ازجراحی برای تعیین آمادگی جسمانی برای فرد انجام دهد ودر صورت آمادگی جسمانی پزشک این جراحی را انجام می دهد.

 

 

انجام جراحی بینی به چه دلیل است

یکی ازدلایل انجام جراحی بینی ممکن است رفع پهنای بینی باشد ویا رفع افتادگی نوک بینی است ،کم کردن فاصله ی بین صورت و نوک بینی ، همچنین از بین بردن قوز بینی ، کوچک کردن سوراخ بینی از دلایل مهم دیگر جراحی بینی در بین افراد است .

 

 

مراقبت بعد ا جراحی نوک سین

مزیت های انجام جراحی نوک بینی چیست

با انجام جراحی  بینی شکل، زاویه و اندازه بینی وفرم  بهبود پیدا می کند همچنین این جراحی باعث می شود مشکلات ساختاری بینی مانند  تنفس برای فرد اصلاح شود. جراحی بینی تاثیر قابل توجهی بر روی اعتماد به نفس افراد می گذارد.

عوارض انجام جراحی نوک بینی

این را بدانید که اگر جراحی به درستی انجام نشود ممکن است در پایه بینی شما زخم ایجاد کند. ویا حتی ممکن است شما شاهد مشکلات پوستی یا خرابی بافت های پوست  خود بعد از خواهد شد پس در انتخاب جراح بینی خود دقت لازم را داشته باشید تا دچار عوارض بعد از جراحی نشوید.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی نوک بینی

بعد از ترمیم نوک بینی تا جایی که امکان دارد نباید به روی شکم و پهلو بخوابید بعد از انجام جراحی خوابیدن به پشت بدن وبه زمین بهترین روش خوابیدن  است  شما بهتر است در هنگام خواب از دو بالش استفاده کنید  زیرا بینی باید 30 درجه بالاتر ازبدن قرارگیرد.

 

 

 

مراقبت های بعد از جراحی نوک بینی

 

 

بعد از جراحی از غذاهایی که نیازی به جویدن ندارد بیشتر استفاده کنید. درهنگام صحبت کردن و خندیدن از بینی خود بیشتر مراقبت کنید زیرا صحبت بیش از اندازه  یا خندیدن ممکن است ماهیچه های صورت را تحت تاثیر قراردهد  و به همین دلیل به  بینی فشار وارد شود .

 

 

اگر برروی بینی شما گچ یا اسپلینت بینی  قرار گرفته است صورت خود را شستشو ندهید و برای تمیز کردن صورت خود می توانید از دستمال های مرطوب استفاده  کنید در صورت استحمام  در این مدت به هیچ عنوان صورت نباید خیس باشد.

 

 

 

عوارض انجام جراحی نوک بینی

 

 

جراحی نوک بینی  اگر به درستی انجام نشود ممکن است در پایه بینی شما زخم ایجاد کند. ودر برخی افراد شاهد مشکلات پوستی یا خرابی بافت های پوست خواهد شد پس در انتخاب جراح بینی خود دقت لازم را داشته باشید تا دچار عوارض بعد از جراحی نشوید.

 

 

 

جراحی نوک بینی  درست مثل هر جراحی دیگری می‌تواند با عوارضی همراه باشد. از عوارض رینوپلاستی می‌توان به خونریزی بینی، عفونت یا واکنش منفی نسبت به ماده‌ بیهوشی اشاره کرد. سایر خطرات احتمالی و عوارض جراحی بینی عبارت‌ند از :

-تنفس سخت از راه بینی
-بی‌حسی دائمی در داخل و اطراف بینی
-احتمال ایجاد ظاهر نامتقارن و غیر یکدست در بینی
-درد، تغییر رنگ یا ورم مداوم بینی
-اثر اسکار ،سوراخ شدن تیغه‌ بینی، حتما باید در ویزیت‌های اولیه درمورد خطرات احتمالی و عوارض عمل بینی با جراح‌تان صحبت کنید.

 

 

 

مراقبت‌های غذایی و داروییِ قبل و بعد از جراحی بینی

– از دو هفته قبل از عمل و تا دو هفته پس از آن مصرف داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن توصیه نمی‌شود، زیرا این داروها احتمال خون‌ریزی را افزایش می‌دهند. البته درمورد تصمیمات دارویی باید با جراح خود مشورت کنید.

 

 

-اگر سیگار می‌کشید، سیگارتان را هم کنار بگذاریدشاید  جالب باشد که بدانید سیگار و قلیان کشیدن روند بهبودِ بعد از جراحی را کند می‌کند و موجب افزایش احتمال بروز عفونت و عوارض عمل بینی می‌شود.

 

 

جراحی نوک بینی

انتخاب جراح نوک بینی

– برای  انتخاب جراح بینی خود می توانید از دوستان، نزدیکان، آشنایان، اقوام که این جراحی را انجام داده اند کمک بگیرید .

 

– می توانید ازروشهای مختلف مانند جستجو در اینترنت اسامی جراحان بینی ماهر را پیدا می کند و برای اطلاعات بیشتر به کلینیک و یا مراکز زیبایی آنها مراجعه کنید.

 

-شما می توانید در مورد اخلاق کاری جراح بینی خود وپرسنل کلینک خود تحقیق کنید.

 

– برای اینکه با جراح بیشتر آشنا شوید  با جراح نوک بینی  و جراحی بینی  خود جلسه مشاوره داشته باشید و درباره تکنیک های انجام جراحی و انتظارات خود بعد از جراحی صحبت کنید.

 

-درجلسه مشاوره تمامی اهداف خود را از انجام جراحی بینی به پزشک خود توضیح دهید.

 

 

هزینه جراحی نوک بینی

هزینه جراحی نوک بینی  بسته به نوع جراحی که شما می خواهید انجام بدهید متفاوت است اما به طورکلی بیشترین هزینه جراحی نوک بینی  مربوط به دستمزد جراح بینی است.

بنابراین در جلسه مشاوره از جراح خود درباره  دستمزد جراح بینی خود سوال کنید  و سپس هزینه قسمت های دیگری مانند آزمایشات وهزینه بیمارستان را نیز در نظر بگیرید.

 

 

به همین دلیل باید گفت که هزینه های گوناگونی برای جراحی بینی وجود دارد.حتی برخی از جراحان بینی فقط پس از معاینه بیمارهزینه جراحی را اعلام می کنند.

 

 

در آخر این نکته را درنظر بگیرید که انتخاب بهترین جراح بینی از اولین و اساسی ترین مراحل قبل ازانجام  جراحی بینی می باشد زیرا این انتخاب نقش موثری درنتایج جراحی بینی  شما خواهد داشت .

 

 

جراح بینی باید دارای سابقه ای درخشانی در این زمینه باشدوتجربه کافی را  در انجام انواع جراحی های بینی مانند جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی ، جراحی بینی طبیعی داشته باشد.

 

جراحی نوک بینی شامل کدام قسمت های بینی می شود؟

همان گونه که می دانید جراحی بینی یکی از روش های زیبایی بینی است  که به منظور فرم دادن و زیباتر کردن نوک بینی برای برخی افراد  انجام می شود  نوک بینی بیشتر این افراد  حالت  افتاده و یا مشکلاتی مثل این را دارا هستند جراحی نوک بینی تنها به نوک بینی ارتباط دارد و هیچگونه ارتباطی با دیگر نواحی بینی ندارد.

جراحی نوک بینی در داخل بینی انجام می شود و جراح تغییرات را از داخل بینی روی استخوان و غضروف ها ایجاد می کند و در پایان عمل نیز در داخل بینی بخیه ها زده می شوند و به همین دلیل هم هیچ نوع اثری از جای بخیه ها روی بینی دیده نمی شود که یکی از مزیت های مهم جراحی نوک بینی می باشد.

با استفاده از جراحی نوک بینی می توان نوک بینی را بالا برد و فرم بهتری را به بینی داد.در این جراحی از بیهوشی عمومی نوک بینی استفاده می شود و زمانی در حدود ۴۵ دقیقه زمان لازم است.معمولا از بخیه های جذبی در پایان استفاده شده و دیگر نیازی به کشیدن بخیه نمی باشد.

 

 

کاندیدای جراحی نوک بینی

به طور کلی افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، گزینه ای مناسب برای انجام جراحی نوک بینی می باشند. اما در افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، به دلیل داشتن پوست و گوشت ضخیم نمی توان جراح نوک بینی را به تنهایی انجام داد.  همچنین در جراحی نوک بینی برای افراد دارای بینی گوشتی چون پره های بینی نرم است نمی توان از آن روش بهره جست.

در جراحی نوک بینی برای افراد دارای بینی استخوانی، تنها بر روی افرادی که روی تقسیم بندی وسط بینی و بافت سکتوما،  دارای غضروف های نوک بینی و بافت نرم می باشند،این جراحی انجام می شود.

در جراحی نوک بینی تمامی اقدامات حین جراحی در داخل بینی انجام می شود، و در نوک و بیرون بینی هیچ جای بخیه ای باقی نمی ماند. زیرا بینی از داخل برش خورده و داخل بینی هم بخیه زده می شود. همچینن بعد از اتمام جراحی بینی، تامپون و اتل استفاده می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *