جراحی ترمیمی سینه

جراحی ترمیمی سینه

جراحی  ترمیمی سینه

جراحی ترمیمی سینه معمولا به دنبال بازسازی و یا بازگرداندن تمام یا بخشی از سینه که به وسیله جراحی برداشته شده است انجام می شود .

البته ممکن است  جراحی های رایج دیگری نیز وجود داشته باشد که ممکن است به تنهایی و یا با سایر اعمال جراحی ذکر شده انجام گیردبه عنوان مثال  فرورفتگی های نوک پستان،کوچک کردن نوک پستان و اصلاح ناهنجاری های پستان  را می توان همزمان با ترمیم سینه انجام داد.

جراحی ترمیمی سینه

دلایل  انجام جراحی  ترمیمی سینه

جراحی ترمیم سینه ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود که در اینجا به برخی از این دلایل اشاره شده است.

 -خالی شدن پروتز سینه

  -نشت سیلیکون از پروتز

  – آویزان شدن سینه ها بعد از جراحی پروتز سینه

  انقباض کپسولیکی از عوارض پروتز سینه تشکیل کپسول فشارنده در حاشيه پروتز مي باشد که در این صورت ترمیم پروتز سینه باید صورت گیرد.

-تمایل  فرد به تغییر اندازه ی سینه ها

-درد به دلیل  انقباض کپسول

-نگرانی فرد در مورد  پاره شدن یا جابه جایی پروتز سینه

-تغییر جنس پروتز سینه به سیلیکون یا تغییر مدلهای مختلف پروتز

در طول زمان فرم پروتز سینه و همچنین بافت پستان ممکن است  تغییر کند و باعث ایجاد ظاهر یا احساسی شود که به اندازه ی نتیجه ی اولیه رضایت بخش نباشد به همیمن دلیل فرد تصیم به تغییر پروتز سینه می گیرد.

این را بدانید که جراحی  ترمیمی پروتز سینه یک عمل استاندارد و روتین نیست و به طور خاص باید مطابق میل و نظر بیمار انجام شود.

جراحی  ترمیمی سینه

این عمل جراحی  باید توسط یک جراح پلاستیک باتجربه ومهار  در انواع عمل های زیبایی و ترمیمی پستان که به اهداف و تمایلات بیمار گوش داده و طرح عمل را مطابق آنها می ریزد تا به نتیجه ی دلخواه بیمار دست پیدا کند، انجام شود.

خطرات انجام جراحی ترمیمی سینه چیست؟

همان گونه که می دانید جراحی سینه نوعی جراحی شخصی محسوب می شود. در ابتدا  شما باید تصمیم بگیرید که آیا عمل جراحی  سینه شما را به خواسته هایتان می رساند یا خیر. و آیا خطرات و مشکلات احتمالی این روش  برای شما قابل پذیرش است یا خیر.

قبل ازانجام  جراحی جراح شما درباره ریسکهای عمل با جزئیات به شماتوضیحات لازم را خواهند داد. از شما خواسته می شود که برگه هایی را امضا کنید که نشان می دهد شما به طور کامل متوجه عملی که قرار است انجام دهید و خطرها و مشکلات احتمالی آن هستید در اینجا به برخی از خطرات احتمالی جراحی ترمیمی  سینه اشاره شده است

-خون ریزی

-ترمیم ضعیف برشها

-هماتوما

-خطرات بیهوشی

-تجمع مایع

-از دست دادن پوست

-بی حسی یا تغییرات دیگری در حساسیت پوست

-تغییر رنگ پوست

-زخمهای نامطلوب

بعد از جراحی  ترمیمی سینه انتظار چه نتایجی داشته باشم؟

نتیجه ی نهایی پروتز سینه تحت تاثیر ورم اولیه از ابتدا مشخص نیست. حداقل 6 هفته طول می کشد که ورم از بین برود و سینه ها احساس نرمی و طبیعی بودن داشته باشند. در برخی موارد ممکن است 6 تا 12 ماه طول بکشد تا سینه ها حالت نرمال داشته باشند.

جراحی  ترمیمی سینه

همچنین این را بدانید که زمان درمان برای هرکس متفاوت است و گاهی ممکن است مدت زمان بیشتر لازم باشد  که سینه ها صاف شوند، حساسیت طبیعی خود را به دست بیاورند، زخم ها محو شوند و بیمار به داشتن پروتز عادت کند. بهتر است درباره  انتظارات واقع گرایانه ی خود درجلسه مشاوره  با جراحتان صحبت کنید.

به طورکای پزشکی و جراحی علوم دقیقی نیستند. هرچند که در بیشتر موارد  نتایج خوبی مورد انتظار هست اما تضمینی وجود ندارد. در برخی شرایط ممکن است نتیجه ی مورد نظر شما با یک جراحی به دست نیاید و به جراحی دیگری نیاز باشد.

 نکاتی که بعد از جراحی ترمیمی سینه باید رعایت کنیم

این را بدانید که دنبال کردن دستورات جراحی  کلید موفقیت در جراحی است. بسیار مهم است که برش های جراحی شما در دوران نقاهت تحت فشار نباشند، ورم نکنند و حرکت نداشته باشند. پزشک شما به طور دقیق دستورالعمل هایی برای مراقبت از خودتان به شما خواهد داد.

-سوتین طبی شما در حقیقت به عنوان پانسمان عمل می کند به طوری که سینه ها و پروتزها را در بهترین وضعیت نگاه می دارد. سعی نمایید  برای چهار هفته به صورت تمام وقت سوتین طبی خود را ببندید. تا زمانیکه پزشکتان اجازه نداده است ، سوتین خود را تمام مدت شبانه روز ببندید.

-شما می توانید سه روز بعد از عمل ترمیم سینه استحمام نمایید. در زمان استحمام در آوردن سوتین منعی ندارد.

– در صورتی که پرشک از بخیه های جذبی برای شما استفاده کرده باشد، خودشان جذب می شود نیازی به برداشتن ندارند ولی در صورت استفاده از بخیه های غیرقابل ؛ بخیه ها یک هفته بعد از عمل جراحی کشیده می شوند.

جراحی  ترمیمی سینه

نکاتی دیگری که در مورد جراحی ترمیمی سینه باید بدانید

– حداقل برای مدت دو هفته بعد از جراحی از بلند کردن اشیا ، بلند کردن دست و یا تحت فشار قرار گرفتن عضلات قفسه سینه خودداری کنید .

همچنین برای مدت دو هفته از وارد آمدن هر گونه فشارمستقیم به قفسه سینه پرهیز کنید.در این مدت  شما می توانید استحمام کنید ، بنشینید و تلویزیون ببینید.

شما می توانید هر فعالیتی که باعث درد و ناراحتی ناحیه عملتان نشود ، انجام دهید. اجازه دهید بدنتان به شما بگوید که چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید.

-سرما یا کمپرس یخ تورم ، کبودی و درد را کاهش می دهد.خرده یخ را در کیسه های زیپ دار قرار داده روی سینه خود قرار دهید. مدت قرار دادن کیسه یخ باید آنقدر باشد که سرمای آن موجب ناراحتی شما نگردد.

-مصرف سیگار باعث کاهش جریان خون در عروق پوست شما خواهد شد؛ لذا توصیه میشود که در 15 روز اول بعد از عمل جراحی به هیچ وجه  سیگار نکشید.

جراحی  ترمیمی سینه

– اگر احساس کوتاهی تنفس، درد قفسه سینه یا ضربان قلب نامعمول داشتید به سرعت به مراقبتهای پزشکی مراجعه کنید.

اگر هر یک از این اتفاقات بیفتند شما ممکن است به بستری شدن و مراقبتهای پزشکی احتیاج داشته باشید

هزینه ی جراحی  ترمیمی سینه چقدر است؟

هزینه ی جراحی  ترمیمی سینه می تواند با توجه به انتظارات و همچنین موقعیت جغرافیایی و محل انجام عمل جراحی متفاوت باشد. هزینه های عمل جراحی ترمیمی پروتز سینه می تواند شامل موارد زیر شود:

-دستمزد جراح

-هزینه های بیمارستان

-قیمت پروتز

-هزینه ی بیهوشی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *