جراحی بینی پهن در کرج

جراحی بینی پهن در کرج

جراحی بینی پهن در کرج

 جراحی بینی پهن در کرج یکی از شاخه های جراحی بینی می باشد . بینی های پهن بیشتر در افراد با بینی های گوشتی دیده می شود .  همان گونه که می دانید جراحی بینی های پهن گوشتی می تواند تغییرات زیادی در چهره فرد ایجاد کند . از بین افراد با  بینی های گوشتی و استخوانی ،افراد با بینی های گوشتی ازرضایت کمتری نسبت به بینی خود بعد از جراحی بر خوردارند.

 

جراحی بینی پهن در کرج

 

جراحی بینی پهن در کرج  باعث برطرف کردن بسیاری ازعیب های بینی می شود . در بیشتر مواقع در جراحی بینی پهن در کرج تغییرات در مدت زمان طولانی برای بیمار قابل مشاهده می باشد. درصورتی که  بینی شما از نوع گوشتی می باشد و تصمیم به انجام جراحی بینی پهن در کرج دارید باید این نکته را درنظرداشته باشید.

افراد به دلیل عدم تحمل  ورم و کبودی بعد از جراحی ازبینی خود در بیشتر مواقع  احساس نارضایتی دارند .این افراد تصور دارند که جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی پهن با درصد موفقیت پایین تری بر خوردارمی باشد در حالی که تنها تفاوت در جراحی بینی گوشتی و استخوانی روش جراحی بینی در این دو می باشد.

 آیا جراحی بینی پهن در کرج همان جراحی بینی گوشتی است

این روز ها افراد بسیاری عمل جراحی بینی را انجام می دهند تا به بینی زیبایی برسند، به هر حال افراد  بینی های  متفاوتی دارند که بینی پهن نیز یکی از این نوع بینی ها می باشد.ناگفته نماند، نیمی از افرادی که برای انجام جراحی بینی به کلینیک ها یا مراکز زیبایی مراجعه می کنند بینی پهنی دارند.در اصطلاح به این دسته از بینی ها بینی گوشتی گفته می شود.

ایرانی ها به صورت ژنتیکی بینی پهن و بزرگی دارند، به همین دلیل اغلب افرادی که به دنبال جراح بینی خوب برای جراحی بینی خود هستند بینی پهن یا گوشتی دارند .در حالت کلی چهره ایرانی ها در مقایسه با کشور های مجاور و بیشتر در مقایسه با کشور های اروپایی ریز نقش تر است و افراد چانه و فک پایین کوچک تری دارند .و همین امر منجر به بزرگ دیده شدن بینی و کوچکی چانه و عقب بودن آن می شود.

 

جراحی بینی پهن در کرج چگونه است ؟

افراد با بینی پهن در صورتی که بخواهند بعد از جراحی بینی در کرج  به نتیجه ی دلخواه خود برسند در ابتدا باید مطالعات لازم جهت پیدا کردن جراح بینی مناسب را انجام دهند سپس با او مشاوره ای در این زمینه داشته باشند که آیا جراحی بینی پهن برای برطرف کردن مشکلات بینی و ایجاد زیبایی در بینی شان مناسب است یا خیر.

نحوه جراحی بینی پهن در کرج بیشتر شبیه جراحی بینی گوشتی است. وجراح تغییراتی بر روی پل بینی فرد ایجاد می کند.به برآمدگی در مرکز بینی پل بینی گفته می شود.پل بینی دو نوع دارد که شامل :

جراحی بینی پهن در کرج

 

پل بینی پهن : یک زاویه ای به همراه دارد که از حد معمول بزرگ تر و به دو استخوان بینی کج متصل است وجراح در جراحی بینی پهن در کرج با رفع این مشکل جراحی بینی را انجام می دهد.

پل بینی فرو رفته : در این نوع پل، لبه های جلویی و پشتی بینی بالا می رود و موجب می گردند تا داخل بینی انحنایی ایجاد شود. وهمین امر موجب بروز  بینی پهن می شود.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی پهن در کرج

 

-بعد از جراحی بینی پهن در کرج   به مدت دوازده ساعت از کمپرس سرد در نواحی بینی و چشم ها استفاده شود.

 

-در هفته های نخست بعد ازجراحی بینی پهن در کرج  از خندیدن های شدید و حرف زدن های بسیار خودداری شود.

-برای مدت بیست و چهار ساعت از مواد غذایی و غذاهای سفت و سخت مانند هویج و سیب که به جویدن های بسیار نیاز دارد پرهیز شود.

 

-تا زمان شکل گیری کامل بینی از قرار گرفتن در محل های شلوغ پرهیز شود.

 

-در روز های ابتدایی بعد از جراحی بینی پهن در کرج  برای بلند شدن از فردی کمک گرفته شود.

 

جراح بینی پهن در کرج

 

-هنگام استراحت از چند بالشت استفاده گردد تا سر بالا تر از بدن قرار داشته باشد.

 

-توصیه می کنیم افراد در این دوران برای راحتی در هنگام تعویض لباس، از لباس های دکمه دار استفاده کنند.

 

 

 

نکاتی که قبل از جراحی بینی پهن در کرج باید بدانیم

هدف از انجام جراحی بینی پهن در کرج   با توجه به تناسب بینی با دیگر اجزای صورت، وفقط هدف کوچک کردن بینی نمی باشد.

باید این موضوع را در نظر داشت که، در زمان های گذشته تکنیک جراحی بینی پهن کاهنده بوده اما امروزه با تقویت غضروف و بافت ضعیف نتایج مطلوبی حاصل خواهد شد.

غضروف بینی پهن یا گوشتی ضعیف است به همین خاطر از حمایت اسکلتی ضعیفی برخوردار است، ابتدا باید برای خوش فرم شدن و شکل دادن به بینی سایز بینی باید متعادل شود و بوسیله پیوند غضروف های مستحکم تقویت شود و غضروف هایی که وضعیت نا مناسبی دارند جابه جا شود.

 

همان گونه که در بالا اشاره شد عمل بینی استخوانی پهن نسبت به جراحی بینی پهن گوشتی مطلوب ترو رضایتمندانه تر بوده اما با انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه و استفاده از تکنیک های جدید و اصولی، نیز می توان نتیجه مطلوب و بدون برگشتی را از جراحی بدست آورد.

اگر گوشت درون بینی و پل بینی پهن خیلی تراشیده شود موجب نزدیک شدن سوراخ های بینی شده در نتیجه تنفس کردن دچار اختلال خواهد شد.

همچنین باید متذکر شد که افرادی با بینی پهن یا گوشتی نباید از نتیجه عمل انتظارات دور از ذهنی داشته باشند اگر فرد انتظارش کوچک کردن بیش از اندازه بینی است در صورتی قابل انجام است که کوچک کردن بینی موجب آسیب رسیدن به بافتهای بینی وایجاد مشکلات تنفسی نشود.

در اخر باید گفت که پس از جراحی بینی پهن در کرج   بینی تورم زیاد و طولانی مدتی خواهد داشت و مدت یک سال برای حصول نتیجه نهایی و فرم گرفتن بینی زمان احتیاج است.

 

 

جراحی بینی پهن در کرج

 

دلایل ایجاد بینی پهن می تواند هر کدام از موارد زیر باشد:

پهن بودن استخوان بینی

پهن بودن غضروف های طاق وسط

پهن بودن نوک بینی

پهن بودن غضروف های جانبی بالایی یا پایینی

ضخیم بودن پوست یا گوشتی بودن بینی

پهن بودن سوراخ های بینی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *