جراحی بینی زیبایی

جراحی بینی زیبایی

جراحی بینی زیبایی

جراحی بینی زیبایی می تواند علاوه برزیبایی در بینی باعث ايجاد تناسب درخود بينی و تناسب بهتری بين بينی وديگر اجزای صورت می شود.

 

جراحی بینی زیبایی

 

زیرا همان گونه که میدانید رابطه تنگاتنگ بین  بينی با پيشانی، چشم، لب وچانه وجود دارد كه ایجاد هرنوع نقصی دراجزای صورت مي تواند براين ارتباط ظريف تأثيرگذار باشد.به عنوان مثال داشتنن چانه كوچك در مدل بینی شما تاثیر دارد.زیرا تناسب نبودن  بينی با اجزای صورت موجب عدم دسترسی به نتيجه رضايت بخش در فرد می شود.

 

آيا نوع بيني بر جراحی بینی زیبایی تاثیرمی گذارد

نوع بینی و الگوی عمل جراحی بینی برجراحی بینی زیبایی تاثیر گذار است .به عنوان مثال در بيني ها گوشتي كه مشخصه آنها بيني پهن با پوست ضخيم وبافت غضروفي است. جراحی بینی زیبایی دراين گونه بيني ها با روش جراحي بيني هاي استخواني متفاوت است.زیرا درجراحي بيني گوشتي جراح باید از روش هاي تقويت اسكلت بيني براي افزايش حمايت بافت هاي نرم بيني استفاده کنید و این جراحی ها باید با استفاده از تکنیک های جدید با نتایج مطلوب انجام بگیرد

 

مراحل ‌مختلف‌ زير جراحی بینی زیبایی  را تشکیل می دهند:

ـ اصلاح‌ ناهنجاري و انحراف‌ تيغه‌ بيني‌  در حین انجام جراحی بینی زیبایی

ـ برداشتن‌ قوز استخواني‌ و غضروفي‌ برای جراحی بینی زیبایی

ـ در جراحی زیبایی ترميم‌ نوك‌ بيني‌ باريك‌ كردن‌ و بالا بردن بینی

ـ شکستن استخوان های بینی جهت‌ باريك‌ كردن‌ بيني‌ برای زیباتر شدن بینی

– دوختن پوست و گچ گیری

 

جراحی بینی زیبایی

جراحی زیبایی بینی چیست

 

جراحی بینی زیبایی یا رینوپلاستی عملی جراحی است که به منظور رفع نواقص معایب ظاهری بینی و به وجود آمدن یک بینی زیبا و متناسب با بقیه اجزای صورت انجام می شود.

جراحی بینی زیبایی شامل کوچکتر کردن اندازه بینی ، جمع کردن پره های بینی و نوک بینی و دربرخی مواقع اضافه کردن غضروف به قسمت های فرو رفته و نامتناسب به منظور تقویت استحکام و بهبود ظاهری بینی است.

 

منظور از روش صحیح برای جراحی زیبایی بینی چه روشی است؟

روش صحیح برای جراحی بینی روشی است كه تنها قسمتی ازغضروف يا استخوان كه  در زیبایی و مشكل تنفسي يا ناهماهنگي ظاهري شده،تغییرداده شودودر نهایت باید بعد از جراحی زیبایی تا نتيجه مطلوب هم از نظر زيبايي و هم از نظرعملکرد تنفسي حاصل شود.

 

قبل از انجام جراحی بینی زیبایی می توان از نتیجه آن با خبر شد؟

خیلی از افرادی که می خواهند جراحی بینی زیبایی انجام دهند قبل ازهر اقدامی بداند که چه تغییراتی بر روی  بینی شان قرار است انجام شود.

 

همان گونه که می دانید با پیشرفت علم و تکنولوژی دیدن تغییرات بر روی بینی امروزه توسط طراحی های کامپیوتری صورت می گیرد و فرد تا حد زیادی می تواند از نتیجه جراحی بینی زیبایی با خبر شود.

درحالی که در  گذشته امکان چنین کارهایی مقدور نبود و فرد مجبور بود تا انجام جراحی بینی صبر کند. اما امروزه اين تغييرات قبل از عمل با اختلاف اندکی با طراحي كامپيوتري می توان به بيمار نشان داد.

نحوه جراحی بینی زیبایی

بعداز جراحی زیبایی بینی درد، تورم و کبودی وجود دارد؟

احتمال کبودی و ورم در جراحی بینی زیبایی برای بیشتر بیماران وجود دارد اما اگر جراح شما این کار را به درستی انجام داده باشد و بيماري زمينه ای خاصي نداشته باشد يا داروی خاصی مصرف نکند، بعد از گذشت چند روز این تورم و کبودی به مرور زمان  بهبود پیدا می کند.زمان دقیقی برای کاهش کبودی در بینی شما وجود نداردو ظرف کمتر از یک هفته این مشکل از بین خواهد رفت.

کمپرس سرد می تواند برای به حداقل رساندن تورم و کاهش درد مفید باشد اما در مورد درد بعد ازعمل باید بگویم که خیلی از افراد بعد از انجام جراحی دردی را احساس نکرده که باعث اذیتشان می شود.

 

چه کسانی نباید عمل جراحی انجام دهند؟

عمل جراحی زیبایی بینی در اطفال، افراد مسن و کسانی که بیماری‌هایی مانند سرطان، بیماری‌های خونی، بیماری انعقاد خون ، عفونت‌های حاد، بیماری‌های روانی و قلبی شدید دارند، ممنوع است.

 

چه کسانی به جراحی بینی نیاز دارند؟

به طور تقریبی می توان گفت که جراحی بینی برای 27 درصد لازم است  البته این جراحی در بیشتر مواقع به خود شخص بستگی دارد. مواردی مثل کجی ‌بینی، بزرگی یا قوز بینی، انحراف بینی، یا زائده‌ای در بینی می تواند باعث تغییرات شود.

 

نحوه جراحی زیبایی بینی

انواع مدل جراحی زیبایی بینی

عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی برای آقایان و بسیاری ازخانم ها این مدل بینی  مورد پسند است. منظور از بینی طبیعی این است که اشکالات ظاهری بینی مانند قوز بینی، افتادگی نوک بینی، انحراف ظاهری، پهنای نوک بینی به نحوی وضع شوند که بینی درعین حال که زیبا تر و شکیل تر می شود، ظاهری طبیعی به خود می گیرد.

عمل بینی نیمه فانتزی

تقریبا می توان گفت که نیمی از خانم های در جراحی بینی  زیبایی خواهان بینی نیمه فانتزی هستند.منظور از بینی نیمه فانتزی مدلی است که باعث حفظ تناسب سایز و شکل بینی با سایر اجزای صورت می شود اما در این مدل نوک بینی کمی از حالت طبیعی به حالت سربالاتر و قوس پشت بینی نیز کمی بیشتر می شود.

 

 

 

این رابدانید که در این مدل بینی فانتزی مدل پهنای بینی از روبرو و سایز سوراخ ها نیز کمی از حالت طبیعی باریکتر می شود.در این مدل بینی ظاهرعملی ندارد و نوک بینی بیش از حد بالا نرفته و ظاهر به اصطلاح “خوکی” پیدا نمی شود و همچنین قوس پشت بینی به حالت “سرسره ای” تبدیل نمی شود.

 

جراحی بینی زیبایی چیست

مدل های غیر طبیعی بینی

برخی از افراد عمل جراحی زیبایی بینی با مدل های غیر طبیعی بینی انجام می دهند. از مشخصات این مدل ها بالا رفتن زیاد نوک بینی، قوس بیش از اندازه در پشت بینی فرو رفتگی زیاد ناحیه پره های بینی و کوچک شدن زیاد سایز بینی است. این عمل ها در نگاه اول ظاهر غیر طبیعی و به اصطلاح عملی هستند

 

رژیم غذایی  جراحی بینی زیبایی چیست

-بعد از جراحی از غذاهای سفت استفاده نکنید و از سوپ و سیب زمینی پخته و سبزیجات آب پز استفاده کنید

– غذاهای دیر هضم میل نکنید.

 

 

-از غذاهایی که ادویه  های تند دارند استفاده نکنید

-آب آناناس  و میوه آناناس ، آب آنبه  برای روزهای اول بعد از جراحی بینی مناسب میباشد.

 

شرایط سنی  جراحی بینی زیبایی

توصیه می‌شود جراحی بینی زیبایی را چه دختران و چه پسران بعد از گذراندن سن بلوغ این کار را انجام دهند که بیشتر دختران در اواخر 16 سالگی و پسرها در پایان 18 سالگی می‌توانند به بلوغ کامل برسند و جراحی زیبایی بینی را انجام دهند و افرادی که سنشان بالای40 سال است  اگر سلامتی جسمانی لازم  را دارا باشند  مشکلی را در این جراحی نخواهند داشت.

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی همچون همه‌ی جراحی‌ها عوارضی را برای خواهد داشت ، اگر فرد نکات بعد از عمل را به‌صورت کامل رعایت کند ،همچنین مهارت جراح در کنار آن می‌تواند درصد به وجود آوردن عوارض را به حداقل رساند، دیگر عواملی که باعث ایجاد عوارض می‌شود شامل  اصلاح نشدن کامل تیغه که باعث جداشدگی غضروف و  استخوان می‌شود، برداشتن بیش‌ازحد قوز که باعث میشود بینی به شکل زین درآید ، چسبندگی‌های داخل بینی و باقی ماندن تیغه انحرافی که باعث ایجاد مشکلات تنفسی خواهد شد .

جراحی بینی زیبایی

نکاتی که  قبل از جراحی بینی باید بدانیم

-استفاده نکردن از داروهایی مثل آسپرین و پروفن به مدت دو هفته قبل از عمل

-پیش از عمل به مدت 8 ساعت ناشتاباشید.

-عقب افتادن عمل  باوجود داشتن سرماخوردگی

– دو هفته قبل جراحی سیگار را ترک کنید

-در صورت مصرف داروهای گیاهی با پزشک خود مشورت کنید.

 

بعد از جراحی بینی زیبایی چه نکاتی را رعایت کنیم

-از کیسه یخ روی چشم برای کاهش تورم به مدت 24 ساعت استفاده کنید.

برای بهتر شدن تنفس به مدت چند هفته شستشوی داخل بینی با محلول نمک را انجام دهید .

جلوگیری از هرنوع ضربه در چند روز اول

جلوگیری از خنده کردن  یا گریه یا عطسه با دهان باز

از انجام فعالیت‌های شدید بدنی و ورزش دی طی چند هفته اول جلوگیری کنید.

جراحی بینی زیبایی

تفاوت جراحی بینی سنتی و مدرن چیست

در عمل رینوپلاستی سنتی کوچک بودن و ظاهربینی تنها مدنظر بود، به همین علت بینی ازلحاظ کاربردی دچار مشکل می‌شود ، در این نوع جراحی بخش گسترده ای  از غضروف‌ها برداشته و استخوان‌ها به‌شدت خورد شده ولی امروزه با پیشرفت علوم پزشکی، غضروف‌ها را می‌توان با بخیه زدن و شکل دادن هم ازجهت ظاهر و هم ازلحاظ کاربردی بهبود پیداکرده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *