جراحی بینی رینوپلاستی

جراحی بینی رینوپلاستی در کرج

جراحی بینی رینوپلاستی

جراحی بینی رینوپلاستی در کرج یکی از پرطرفدارترین عمل های جراحی بینی است و امروزه در سراسر جهاندر  بین مردان و زنان متقاضی برای این عمل زیاد شده است.

زیرا بینی از برجسته ترین و مهم ترین عناصر صورت محسوب می شود. ظاهربینی شما مستقیما تاثیر زیادی در چهره و زیبایی شما دارد. بعلاوه بینی عملکرد حیاتی در ارتباط با عبور هوا و تنفس و تنظیم دمای هوا دارد.

 

جراحی بینی رینوپلاستی در کرج

 

تیغه بینی به صورت طبیعی در خط وسط قرار دارد و انحراف آن می تواند منجر به انسداد مجاری بینی و یا کجی شکل ظاهری آن شود.عمل جراحی زیبایی بینی را اصطلاحا رینوپلاستی و تصحیح انحراف تیغه بینی را سپتوپلاستی می گویند. این دو عمل معمولا به صورت توام انجام می گیرند.

 

نکاتی در مورد جراحی بینی رینوپلاستی در کرج

 

بهترین نتایج در جراحی بینی رینوپلاستی با استفاده از تکنیک های محافظه کارانه که ظاهر طبیعی و معمولی بینی را حفظ می کنند برای بیشتر افراد به دست می آید، بنابراین بهتر است افراداز جراحی های به اصطلاح فانتزی پرهیز کنند.

 

نکته مهم دیگری که در نتیجه جراحی تاثیر دارد  کیفیت و ضخامت پوست و زوایای بینی است که با استفاده از عکس های رنگی استاندارد و یک شکل قبل از عمل و تکرار سریالی آنها پس از عمل وضعیت پوست و زوایای بینی مشخص می شود.

 

 

جراحی بینی رینوپلاستی در کرج

 

مشکلاتی که با جراحی بینی رینوپلاستی در کرج برطرف می شود

 

در رینو پلاستی جراحی بینی  ایراد های مختلف بینی برطرف  می شود ، برای مثال

 

– بزرگ بودن اندازه بینی

– دفع قوز روی  بینی

-افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی ولب

-پهن بودن بینی

-بزرگ بودن سوراخ های بینی

-جعبه ای شکل بودن نوک بینی

-زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت

-دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی

-دو شاخه بودن نوک بینی

 

 

 

آماده سازی جهت جراحی بینی رینوپلاستی در کرج

-قبل از عمل از شما خواسته می شود که آزمایش دهید.

-داروهای خاصی را مصرف  کنید و یا ممکن است  تغییراتی در داروهای مصرفی شما ایجاد شود.

-چندین وقت قبل عمل سیگار را ترک کنید.

-عدم مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهاب ، داروهای گیاهی که می تواند باعث افزایش خطر خونریزی شود

 

آیا جراحی بینی رینوپلاستی در کرج خطر دارد؟

در مورد جراحی بینی رینوپلاستی در کرج تبلیغات فراوان، صورت می گیرد اما حقیقت آن است که اگر فردی که  قصد انجام بینی رینوپلاستی را دارد به خوبی معاینه شود و موارد احتمالی آن بررسی و تکنیک مناسب انتخاب شود، این عمل عارضه مهمی در پی نخواهد داشت. اما با این وجود ممکن است بیمار دچار عوارضی هم شود.

 

 

نکات مهم در مورد جراحی بینی رینوپلاستی در کرج

-عمل جراحی بینی با هردوروش بی هوشی عمومی و موضعی  برا فرد قابل اجراست.

-با استفاده از روشهای جدید درجراحی بینی رینوپلاستی در کرج حداکثر عناصر بینی حفظ شده و احتمال بروز بدشکلی و سایر عوارض به حداقل خواهد رسید.

-پزشک شما در انتهای عمل جراحی بینی ازپانسمان چرب در داخل سوراخهای بینی استفاده خواهد شد که ظرف 3-2 روز خارج می شوند.

-در انتهای عمل جراحی بینی روی بینی آتل گچی یا پلاستیکی گذاشته شده که ظرف 10-7 روز برداشته می شود.

جراحی بینی رینوپلاستی در کرج

– آسپرین و داروهای مشابه آن مانند پروفن دست‌کم دو هفته پیش از عمل نباید مصرف شوند زیرا تمایل به خونریزی را افزایش می‌دهند.

 

– در صورت سرماخوردگی ویروسی لازم است جراحی بینی رینوپلاستی در کرج به مدت چند هفته به تعویق بیفتد.

 

– هدف هر عمل زیبایی بهبود بخشیدن به وضع ظاهری است نه رسیدن به زیبایی کامل و مطلق.

 

– دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی نباید سیگار کشید.

 

شرایط سنی برای انجام جراحی بینی رینوپلاستی در کرج چیست؟

 

در جراحی بینی رینوپلاستی در کرج محدودیت سنی مشخصی وجود دارد و توصیه می‌شود قبل از سن تعیین شده فرد  این عمل جراحی را انجام ندهد.

چرا‌که می‌تواند مشکلاتی را برای افراد بهوجود اورد. توصیه بر این است که دختران و پسرانی که کاندیدای عمل جراحی بینی هستند بعد از پایان سن بلوغ این کار را انجام دهند.

اغلب دختران در پایان ۱۶سالگی و پسرها در پایان ۱۸‌سالگی به بلوغ کامل رسیده‌اند و می‌توانند تحت عمل رینوپلاستی قرار گیرند.

از طرف دیگر امروزه ‌تعداد قابل‌توجهی از متقاضیان رینوپلاستی افراد بالای ۴۰‌سال هستند. درمورد این دسته از کاندیداها با این شرایط سنی باید بگوییم که چنانچه وضعیت عمومی ‌و سلامت فرد خوب باشد هیچ‌وقت برای رینوپلاستی دیر نیست.

جراحی بینی رینوپلاستی در کرج

جراحی بینی  باز و بسته چه تفاوتی با هم دارند؟

 

جراحی بینی رینوپلاستی در کرج به دو صورت باز و بسته انجام می‌شود که هرکدام از این روش‌ها بنا به شرایط فیزیکی بینی فرد  انجام می‌شوند.

جراحی بینی رینوپلاستی در کرج به روش باز به روشی گفته می‌شود که بین سوراخ‌های بینی یک برش ظریف زره می شود  که در این حالت پوست به‌راحتی از روی بینی بلند می‌شود،

اما جراحی بینی رینوپلاستی در کرج با روش بسته برش‌هایی از داخل بینی زده می‌شود. با این حال در هر دو روش پوست از اسکلت‌ بینی جدا می‌شود چرا‌که برای دسترسی به اسکلت بینی این کار لازم است.

هر یک از روش‌ها، مزیت‌ها و معایبی را به همراه دارند. به‌عنوان مثال در جراحی باز دید پزشک بهتر است و راحت‌تر می‌تواند تغییرات لازم را انجام دهد

در صورتی که در جراحی بسته این امکان به‌راحتی وجود ندارد اما در مقابل بعد از عمل ترمیم‌ها سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شوند و حتی می‌توان گفت برعکس روش باز خبری از جای زخم نیست. با این حال جراحی بینی رینوپلاستی در کرج به روش باز بیشتر توسط پزشکان انجام می‌شود اما اگر فردی نخواهد جای زخم برایش باقی بماند، از روش بسته استفاده می‌شود

نتیجه جراحی بینی رینوپلاستی در کرج آیا مشخص است؟

 

به طور کلی جراح قبل از عمل جراحی نمی‌تواند به‌طور دقیق اعلام کند که بینی بعد از جراحی به چه شکل در خواهد آمد چرا‌که عوامل زیادی در این امر دخیل هستند. از‌جمله کیفیت پوست بینی یکی از فاکتور‌های اصلی تعیین‌کننده نتیجه نهایی عمل بینی است. غیر از پوست، تبحر و تجربه جراح هم می‌تواند در این زمینه دخیل باشد.

 

آیا اعمال جراحی بینی رینوپلاستی در کرج محدودیت دارد؟

 

خیر. اما مطمئنا هر چه بینی دفعات زیادتری عمل شود احتمال عارضه زیادتر برای فرد خواهد داشت. اما این بدان معنا نیست که افراد  در صورت وجود مشکل و اختلالات شدید عمل‌های بعدی را انجام ندهند، زیرا اگر عمل با دقت، با حوصله و تکنیک مناسب انجام شود، می‌تواند نتایج قبلی را بهبود دهد.

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *