ایمنی پروتز سینه

ایمنی پروتز سینه

ایمنی پروتز سینه

ایمنی پروتز سینه  ازمسائلی است که خود فرد و جراح پروتز سینه باید به آن دقت کند.جراح شما به غیر نوع پروتزی که انتخاب کرده اید باید به ایمنی پروتز سینه نیز اهمیت بدهد.

ایمنی پروتز سینه

پروتز سیلیکون و سالین از مهمترین نوع پروتز سینه هستند که تفاوت های  مهمی بین آنها وجود ندارد اما هر یک از این پروتزها دارای جنبه های  مثبت و منفی هستند.

ایمنی پروتز سینه درهر دو نوع پروتز سینه به یک میزان است  به عنوان مثال احتمال پارگی در هر دو نوع پروتزدر افراد وجود دارد.

این امکان نیزوجود دارد که ایمنی پروتز سینه براثر خطای جراحی ،افتادن و یا فشاربیش اندازه به سینه درحین ماموگرافی به خطر بیفتد.الیته پارگی  که درایمپلنت  اتفاق می افتد متفاوت  است و در نتیجه  ایمنی پروتز سینه در دو نوع پروتز سینه سیلیکونی و سالینی  فرق می کند.

ایمنی پروتز سینه وپروتز سالینی

ایمنی پروتز سینه در پروتزسالینی که ممکن است به شکل پارگی  اتفاق بیفتد در پروتز سینه سالینی به  راحتی قابل تشخیص  است بنابراین می توان گفت که  ایمنی پروتز سینه در این نوع پروتز خیلی  به خطر نمی افتد و دراین نوع پروتز وقتی مایع درون پروتز در اثر پارگی خالی شد شکل پستان تغییر خواهد کرد اما به دلیل اینکه مایع درون  ایمپلنت سالینی آب نمک است.

بعد از پارگی  مایع درونش خالی وجذب بدن می شود و می توان گفت ایمنی پروتز سینه سالینی از جهت ایمنی مناسب تر است.

ایمنی پروتز سینه وپروتز سیلیکونی

در مورد ایمنی پروتز سینه در پروتز سیلیکونی باید گفت که تشخیص پارگی در پروتز سینه سیلیکونی کمی مشکل است وایمنی پروتز سینه دراین نوع پروتز بیشتر باید رعایت شود زیرا در صورتی که پروتزسینه سیلیکونی دچار پارگی شود ومواد داخل ان در بدن تخلیه شود این مواد در بدن باقی می ماند و ممکن است دربعضی مواقع به خارج ازسینه و گاهی به داخل گره های لنفاوی نفوذ کند.

بنابراین ایمنی پروتز سینه سیلیکونی از این جهت نسبت به دیگر موارد کمتراست. با این وجود هیچ مطالعاتی نشان نداده که این امرباعث پارگی پروتز شود.

ایمنی پروتز سینه وپروتز سیلیکونی

پارگی پروتز سیلیگونی و تاثیر آن بر ایمنی پروتز سینه

اگر به هر دلیلی پروتز سینه دچار پارگی شود وایمنی پروتز سینه به خطر بیفتد پزشک به شما توصیه می کند که پروتز را از بدن خود خارج کنید.

می توان گفت در پروتز سیلیکونی در بیشتر مواقع پارگی خاموش اتفاق می افتد یعنی بیمار و پزشک  در حالت عادی متوجه پارگی پروتز نمی شوند و این نوع پارکی بیشتر با MRI تشخیص داده می شود.

به همین دلیل  به خانم ها ی که از ین نوع پروتز استفاده می کنند توصیه  می شود برای ایمنی پروتز سینه خود حتماهر سه سال یک بار  MRI انجام دهند.

بهترین پروتز از لحاظ ایمنی پروتز سینه

خیلی از خانم ها و می توان گفت حتی جراحان پلاستیک نیزپروتز سیلیکونی را به دلیل شکل ظاهری آن به  پروتز سینه سالینی ترجیح می دهند زیرا پروتز سینه سیلیکونی به بافت سینه شباهت بیشتری دارد ولی پروتزسالینی معمولا باعث ناهمواری در پوست می شود.

در داخل پروتزسیلیکونی پلاتین وجود دارد در حالیکه در پروتزسالینی این پلاتین وجود ندارد. طبق مطالعات انجام شده هیچ خطری درخصوص پلاتین گزارش نشده است اما با این وجود برخی از مردم تصورمی کنند پلاتین داخل پروتز سینه سیلیکونی ممکن است  ایمنی پروتز سینه را به خطر بیندازد و مضر باشد.

انتخاب ایمنی پرونز سینه وپروتز سینه

انجام پروتز سینه وایمنی پروتز سینه

طبق مطالعاتی که در این زمینه انجام شده است بیشتر خانم هایی که تصمیم می گیرند پروتز سینه انجام دهند ازانجام  پروتز رضایت دارند.اما با این حال خیلی از خانم ها  برای انجام عمل دچاراسترس و نگرانی سلامتی خود در طولانی مدت می شوند.اما به طور کلی رابطه ای بین پروتز سینه و بیماری ها نشان داده نشده است.

مهم ترین کاری که شما باید انجام دهید این است که احساس نگرانی نداشته باشید وفرد باید انتظارات واقع بینانه در این زمینه داشته باشید.

و برای این کار پزشکی را انتخاب کنید که واقعا به کارشما  اطمینان داشته باشد. قبل از عمل  بهترین و بدترین حالات که ممکن است بعد عمل برایتان پیش بیاید را از پزشک خود بپرسید .چون هر چه بیشتر در مورد عمل و مزایا و معایب عمل و همچنین ایمنی پروتز سینه اطلاعات کسب کنید  بهتر می توانید تصمیم گیری کنید.

بهترین سن پروتز سینه

بهترین سن جهت جراحی سینه ، بین سن 18 تا 50 سالگی است این نوع عمل برای خانم‌هایی که سنشان کمتراز  18سال  است  مناسب نیست واین نوع جراحی بیشتر برای افرادی انجام می شود که رشد سینه آنها کامل شده باشد.

حتی ممکن است در برخی خانم ها در بیست سالگی هم رشد سینه ها کامل نشود.در حالیکه در بعضی دیگر ، سینه ها در سن 18 سالگی به بالا حد رشدشان کامل شده است.

انجام دادن  پروتز سینه بعد ازرشد کامل سینه ها باعث می شود، که پزشک سایز مناسب‌ تری را برای پروتز سینه انتخاب کند چرا که  انتخاب سایز و شکل پروتز سینه وقتی سینه‌ها هنوز در حال رشد هستند، کار دشواری است و ایمنی پروتز سینه شما را به خطر می اندازد.

ایمنی پروتز سینه و نوع پروتز

بیشتر خانم هایی که می خواهند سایزسینه خود را تغییر دهند معمولا در سنین بین 20 تا 35 سال جراحی سینه را انجام می دهند و ممکن است قصد باردار شوند.

به طور کلی  بیمارانی که می خواهند این عمل را انجام دهند زمانی این عمل را انجام می دهند که قصد نداشته باشند در آینده بچه دار شوند.چون دردوران بارداری و شیردهی سینه ها دچار تغییر می شود و ایمنی پروتز سینه ممکن است به خطربیافتد.پس می توان  نتیجه گرفت بهترین سن برای بزرگ کردن سینه ها سنین بین 35 تا 50 سالگی است.

ایمنی جراحی پروتز سینه

به طور کلی پروتز سینه مشکلی برای سلامتی سینه ها به وجود نمی آورد وبا در نظر گرفتن ایمنی پروتز سینه می توان این جراحی را انجام داد  اما با این حال ممکن است عوارضی برای بیمار در پی داشته باشد.

که این عوارض قابل کنترل هستند. فردی که قصد انجام  جراحی بزرگ کردن سینه را دارند با ارزیابی کامل مزایای و عوارض این جراحی و همچنین با توجه به ایمنی پروتز سینه  تصمیم به انجام این عمل می گیرد..

کدام  پروتز مناسب تر است

اینکه کدام نوع پروتزبراساس ایمنی پروتز سینه مناسب است  برای چه کسی بهتر مناسب تر است  بستگی به  نظر پزشک دارد کسانی که بعد از سرطان بهبود ی پیدا کرده اند درهر سنی می توانند این نوع پروتز را برای جراحی  انتخاب کنند.

ایمنی پروتز سینه و سن آن

اما خانم هایی که عمل پروتز سینه را برای زیبایی انجام می دهند،و همچنین خانم های 18 سال به بالا پروتز های آب نمکی و در خانم های 22 ساله و بالاتر پروتز های سیلیکونی از لحاظ  ایمنی پروتز سینه پیشنهاد می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *